45 бесплатни шаблони за Adobe Premiere кои ќе го оживеат вашето видео

 45 бесплатни шаблони за Adobe Premiere кои ќе го оживеат вашето видео

David Romero

Содржина

Една од најдобрите работи за да се биде дел од семејството на Adobe е огромната заедница на создавачи кои споделуваат ресурси како шаблоните на Premiere Pro. Ако сè уште не сте свесни за магијата на шаблоните, тогаш подгответе се да бидете воодушевени. Собравме 45 од најдобрите бесплатни шаблони за Adobe Premiere Pro! На оваа листа ќе најдете транзиции, наслови, шаблони за откривање лого и повеќе.

Секако, тие може да се креираат од нула, но зошто да потрошите време и напор правејќи го секое видео уредување сами? Можеби мислите дека користењето шаблон е малку измама, но факт е дека тие го скратуваат вашето време за уредување, додаваат талент на вашата работа и го оживуваат вашето видео. Се разбира, шаблоните никогаш нема да го заземат местото на доброто уредување, но тие сигурно ви го олеснуваат животот како видео уредник!

Резиме

Дел 1: 45 бесплатни шаблони Premiere Pro

Транзиции

1. Измешани транзиции

Збирка од 14 лесни за користење транзиции за да додадете малку нешто дополнително во вашето уредување.

Исто така види: Топ 12 психоделични & засилувач; Шаблони за Trippy видео ефекти за Premiere Pro

Бесплатно преземање транзиции за мешање

2. Замаглување на транзиции

15 стилски транзиции што создаваат ефект на заматување помеѓу клиповите или фотографиите. Овие може да се применат и на наслови или логоа и карактеристики 4k и full HD верзии.

Бесплатно преземање транзиции за замаглување

3. Транзиции со мастило

Елегантен, привлечен сет на транзиции со течно мастило, за вашиот внатрешен уметник.Само влечете и пуштете за да добиете уредување!

Бесплатно преземање транзиции со мастило

4. Flash & Burn Transitions

12 забавни, блескави транзиции за да додадете некои чудни карактеристики на вашето видео. Овој шаблон ќе го зголеми расположението во вашиот следен проект.

Бесплатен блиц и засилувач; Преземи „Bun Transitions“

5. Strobe Transitions

15 светкави, динамични ефекти за да додадете некои професионалци на вашето следно уредување. Лесно е да се започне, па што чекате?

Исто така види: Над 20 филмски прекривки за прашина & засилувач; Текстури за уредници

Бесплатно преземање Strobe Transitions

6. Glitch Transitions

Никогаш не можете да имате премногу транзиции на дефекти. Еве 10 уникатни грешки за да додадете малку зачин.

Бесплатно преземање на транзиции на дефекти

7. Графички транзиции

Додадете малку боја на видеата со овие уникатни, едноставни и лесни за употреба транзиции. Сè може да се уредува за неколку секунди.

Бесплатно преземање графички транзиции

Имаме и детален туторијал за тоа како да ги користите транзициите на Premiere Pro ако сте подготвени да нурнете во вашите уредувања.

Наслов и

8. 14 бесплатни наслови за свадби

Елегантни наслови за кога сте создавање елегантен наслов за нечиј посебен ден. Овој шаблон е супер едноставен за користење, па можете да започнете веднаш.

Преземете 14 бесплатни наслови за свадби сега

9. Стилски наслови

За овие стилски наслови, можеби ќе треба да ги преземете користените фонтови. Сепак, вреди-— тие се смели, фанки и додаваат малку пица на вашата работа.

Преземете стилски наслови сега

10. Расплетување наслови

10 лесно приспособливи преклопни наслови за играње и 2 различни ефекти на расклопување. Достапно во 4k и full HD верзии.

Бесплатно преземање наслови за расклопување

11. Напредни наслови

Овие наслови се повеќе насочени кон рекламирање и Videezy нуди широк спектар на напредни наслови од кои можете да изберете.

Преземете напредни наслови сега

12. Пониски третини

Пониски третини никогаш не биле толку лесно! Целосно приспособлив, од боја до текст.

Бесплатно преземање пониски третини

13. Супер наслови

Разновидност, движење графички шаблон кој е речиси неограничен во неговите опции за приспособување!

Преземете ги Супер насловите сега

14. Наслови со треперење на светлината

Кладен наслов на неонска светлина за оние видеа на кои им треба малку модерен блиц. Лесно менувајте ги боите за кој и да е проект на кој работите!

Бесплатно преземање наслови со светла трепкање

15. насликани наслови

Светли, уметнички наслови кои сигурно ќе го привлечат вниманието. Овој пакет може да се надгради за повеќе опции за прилагодување.

Преземете ги насликани наслови сега

16. Цитати

Совршени за истакнување на тој дел од текстот во симпатичен, секојдневен начин. Добијте ги овие 6 различни дизајни на понуди!

Бесплатно преземање на понуди

17.Супер едноставни наслови

Пременете го вашето уредување од аматерски до професионално со овој лесен за користење анимиран шаблон за текст. Не се потребни додатоци!

Бесплатно преземање на супер едноставни наслови

18. Едноставни пониски третини

Стилски и целосно може да се уредуваат, претходно анимирани долни третини. Ќе треба да се претплатите за да ја преземете оваа, но бидете уверени, таа е бесплатна!

Преземете го Simple Lower Thirds сега

Подготвени сте да започнете? Имаме упатство за уредување текст Premiere Pro што сигурно ќе го цените овде.

Слајд-шоуи & засилувач; Вовед

19. Вовед во ритам типографија

Со неверојатни текстуални анимации и динамични транзиции, ова е еден сеопфатен отворач.

Преземете го воведот за ритам типографија сега

20. Inspire Travel Opener

Зафатен, но впечатлив дизајн на тркалање, совршен за прикажување фотографии. Содржи 19 места за место за фотографии и 7 слоеви на текст што може да се уредуваат.

Бесплатно преземање Inspire Travel Opener

21. Модерен корпоративен

Паметен, целосно приспособлив дизајн во боја што додава професионален шмек на вашето уредување. Во овој шаблон, ќе најдете многу заштитни места за текст, за кога ќе треба да напишете малку повеќе.

Преземете го Модерното корпоративно сега

22. Вовед за технички канали

Стилски вовед со технолошка тема. Овде нема место за место за текст или лого, затоа едноставно додајте свој текст или лого над него.

Преземете TechКанал сега

23. Вовед во 2D Shape

Едноставен, но ефективен шаблон за заднина. Само додајте текст!

Преземете го воведот во 2D Shape сега

Логото го открива

24. Логото за слободен стил на четка

Додадете малку стил на уличен стил на вашето лого. Три различни позадини и текст што може да се уредува го прават ова необработено, грунгистичко откривање.

Преземање на логото за бесплатен стил на четка

Превливо и брзо лого откритие за вовед во секое видео! Работи со HD снимки.

Бесплатно преземање на Jumpy логото

26. Отклучете го логото на телефонот Откријте го

Модерен, социјален медиум -ориентиран шаблон што можете да го приспособите за да ви одговараат.

Бесплатно отклучување на телефонското лого откривање преземање

27. Лого на градиенти

Едноставно, но фанки лого откривање. За жал, бојата не може да се смени, но можете да додадете сопствено лого и ознака.

Бесплатно преземање на логото на градиенти

28. Откривање на логото на фотографиите

Откривање на смело, впечатливо и брзо лого. Сè во целосна HD резолуција.

Бесплатно преземање на логото на фотографии

Уредување шаблони

29. Инспирирана уредување

Сеопфатна, целосно комплетирана уредба. Само додајте ги вашите фотографии, видеа и текст во шаблонот.

Бесплатно преземање инспирирано уредување

30. Брзо акционо отварање на стоки

Сериозно сеопфатен шаблон за отварање со 25 поставки за медиуми,25 наслови и простор за лого… Вклучена е бесплатна музика!

Преземете го Fast Action Stomp Opener сега

31. Видео вовед

Висока енергија, во -презентација за отворање на вашето лице! Изберете од 7 наслови и 18 временски линии.

Бесплатно преземање видео вовед

32. Сите во едно

5 наслови , откриваат 2 транзиции и лого. Сè што ви треба за да направите совршена видео презентација!

Бесплатно преземање сè во едно

33. Времеплов за палачинки Deadpool

Ефикасна, работен простор со две временски линии за супер рационализирано уредување! Добијте го кул изгледот на филмот Deadpool за вашиот следен филм.

Преземете го времепловот за палачинки Deadpool сега

34. Бесплатни шаблони Premiere Pro

Стилски црни и бело уредување со 21 место, 15 наслови и откривање на логото. Одлично за спортски промотивни видеа!

Бесплатно преземање на шаблони Premiere Pro

35. Планк Сплит

<figure class="wp-block-embed-youtube wp -block-embed is-type-video is-provider-youtube wp-embed-asp</content> Премиера Про en

David Romero

Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.