24 Музика во заднина на акционен трејлер за драматичен филм без епски хонорар

 24 Музика во заднина на акционен трејлер за драматичен филм без епски хонорар

David Romero

Ништо не ја поттикнува крвта да пумпа како некоја епска акциона музика. И ништо не ги задева вкусовите како висококвалитетен трејлер за филм. Соединете ги и ќе добиете едно брилијантно видео. Можеби мислите дека музиката за трејлер без хонорар на исто ниво со Холивуд е надвор од можностите - и би згрешиле. Во библиотеката Motion Array има десетици одлични драматични трејлери со акција и еве ги нашите омилени.

Моќни & Интензивна музика за филмски трејлер без авторски права за уредници

1. Time for Battle

Оваа песна потсетува на големи, смели, шарени аниме борбени сцени со многу акција и специјални ефекти. Тоа е синтетот што навистина придонесува за тоа. Обидете се да го користите во вашите видео игри, совршено е за борба со шефови!

Преземете го Time for Battle Now

2. Трејлер за кинематографска фантазија

Одгледливите жици од стакато во оваа песна создаваат свет на бајки каде што малите деца можат да имаат големи авантури. Оваа инспиративна оркестарска музика работи добро за филмови, кратки филмови, игри, трејлери и реклами.

Преземете ја трејлерот за Cinematic Fantasy сега

3. Epic Cinematic Western Intro

Одседувајте го вашиот коњ и возете до зајдисонцето со оваа неверојатна саундтрак со вестерн-темати, совршена за сите млади каубојци таму. Без разлика дали снимате видео игра или филм, треба правилно да ја користите оваа песна без авторски правасега.

Преземете го Epic Cinematic Western Intro сега

4. Епска музика

Тупањето на тапаните и високиот оркестар веднаш создаваат епски пејзажи, моќни херои и авантури низ фантастични светови. Преземете ја оваа песна без авторски права и почнете да ја користите во вашите проекти.

Преземете ја Epic Music сега

5. Доаѓаат

Скопај се. Без разлика дали се работи за вонземјани, чудовишта, негативци или нешто помеѓу нив, тие доаѓаат по вас. Влезете во оваа интензивна песна исполнета со бас и звучни ефекти и вметнете ја во вашата акциона трејлер.

Преземете ги тие се сега

6. Adrenaline Rush

Движете се со оваа интензивна техно музика исполнета со адреналин, преполна со гитари за возење и тапани. Обидете се да го користите во возбудлива секвенца од потера, спортска сцена или воведни наслови во вашите филмски проекти.

Преземете Adrenaline Rush Now

7. Дивиот Запад

Темните, ударни тапани во оваа песна создаваат напната атмосфера, совршена за епска пресметка меѓу херојот и негативецот во вашиот филм. Може да го користите и за сè со брза секвенца како што се спортски или тркачки филмови.

Исто така види: Како да се увезе & засилувач; Извезете OMF датотеки во Premiere Pro CC

Преземете го Дивиот Запад сега

8. Тажен трејлер

Оваа песна доаѓа во емотивен дел од воениот филм. Делот кога се губи сета надеж, а херојот мора да ја собере секоја унца од неговата преостаната храброст за последниот притисок до победата. Тоа е прекрасно оркестарско делосо потресна тема.

Преземете ја тажната трејлер сега

9. Into The Storm

Има многу работи во ова епско парче музика, што го прави совршено за научно-фантастичен филм. Преполно со темни синти, големи бас хитови, звучни ефекти и силна мелодија насекаде, тоа е прекрасно. Исто така е без хонорар, и можете да го преземете и да започнете да го користите веднаш.

Преземете го Into The Storm сега

10. Total Annihilation

Оваа огромна песна без авторски права е епска на секое ниво. Огромните удари од тапани, бас ударите и големата движечка оркестарска синтичка мелодија го прават ова неверојатно парче музика за трејлери за акциони филмови.

Преземете го Total Annihilation сега

11. Сајберпростор

Темните, неправилни ритми во оваа прекрасна песна се совршени за сајбер трилери и научно-фантастични проекти. Создавање видео игра, краток филм или анимација? Зграпчете ја оваа музика без авторски права за неа и гледајте како оживува.

Преземете Cyberspace сега

12. The Riot

Што се случува кога мешате епски оркестар со тапан и бас? Оваа прекрасна песна. Тоа е сон на производителот на трејлери за видео игри, но одлично би функционирал во филмови, видеа за авантуристички спортови и многу повеќе.

Преземете го The Riot Now

13. Rebellious

Зголемените жици и тапаните што маршираат ја прават оваа прекрасна, херојска песна за вашите фантастични филмови, авантуристички филмови, видео игри и комерцијални реклами. Тоа е возбудување,мотивационо парче музика од кое ќе ви се кренат влакната.

Преземи Rebellious Now

14. Fantasy Cinematic

Ниците на Маримба, ксилофон и пицикато се здружуваат за да направат чудна атмосферска музичка песна без авторски права за вашите проекти. Можете да го користите ова во било што со светол тон, без разлика дали се работи за детско видео, документарец за патување или реклама.

Преземете Fantasy Cinematic Now

15. Feel the Fire

Расположението станува многу помрачно на оваа патека, со ритмички тапани и темни жици кои водат нешто многу посериозно. Покрај драмата, обидете се да ја користите оваа песна без хонорар во фитнес видео, содржина на социјалните мрежи или спортска монтажа. Преземете го сега и почнете да го користите во вашите проекти веднаш.

Преземете го Feel the Fire сега

16. Подобро трчаш

Ударните тапани и блескавиот бас создаваат совршена музика за секвенца од потера, без разлика дали е тоа во трилер со високи октани или видео за екстремни спортови за социјалните мрежи. Што ќе правите со него зависи од вас, но тоа е одлична песна.

Преземете Подобро трчајте сега

17. River of Time

River of Time е навистина епска и раскажува јасна приказна за обичните луѓе кои прават извонредни работи. Без разлика дали сте инспирирани од херојски фантастични приказни или олимписки шампиони, оваа музика може да се користи во сите видови епски содржини.

Преземете ја River of Time сега

18. СмиренCinematic Trailer

Меко, суптилно пијано ги здружува силите со мелодичните жици во оваа песна без авторски права, која има многу употреба во презентации, трејлери, кратки филмови и кинематика на видео игри. Користете го за кога работите ќе бидат малку побавни, малку помирни, но сепак атмосферски.

Преземете ја трејлерот за мирна кинематографија сега

Исто така види: Научете како да создавате зачудувачки бавно движење во DaVinci Resolve 17

19. Laws of the Empire

Застрашувачките падови на бас и неисправните звучни ефекти ја прават оваа екстремно застрашувачка песна за филм или научно-фантастичен трејлер со апокалипса. Страшно е, големо, задебелено е и достапно е за преземање со само кликнување на копче.

Преземете ги законите на империјата сега

20. The Lonely Piper

Како што се очекуваше, цевките се значаен дел од оваа тема. Замислете зелени тркалачки ридови и горда земја, и имате одлична песна за историско видео или трејлер од фантастичен филм - од личен проект до холивудски филм.

Преземете го The Lonely Piper сега

21. Dark Obsession

Вашиот следен трилер проект бара песна како оваа. Големите бас хитови, звучните ефекти и грешките создаваат одлична саундтрак за акциона секвенца, сцена од потера или трејлер за филм.

Преземете ја Dark Obsession сега

22. Емотивен трејлер

Оваа песна за пијано започнува ниско и се издигнува високо за да се издигне над облаците во епско, емотивно оркестарско движење. Тоа е брилијантна ескалација намузика и е совршен за патување, големи авантури и епски приказни.

Преземете ја емотивната трејлер сега

23. Темна бездна

Што се крие во бездната? Дали се осмелувате да се впуштите да го откриете? Оваа морничава, атмосферска песна без авторски права е идеална за научно-фантастична, мистерија, фантазија или филмови со суперхерои, многу инспирирани од филмови како Inception

Преземи Dark Abyss сега

24. Музика за трејлер за драматичен филм

Оваа песна е голема епопеја со тапани, жици, вокали и беспрекорно би се вклопила во голема фантастична битка или нешто поприземјено. Тоа е разноврсна песна и достапна за преземање веднаш и користење на авторски права.

Преземете ја музиката за трејлер за драматични филмови сега


Ако барате еп музика за вашите трејлери, не гледајте подалеку од библиотеката Motion Array која е преполна со песни за сите видови проекти. Размислете за тонот кога ја избирате вистинската музика за трејлер без авторски права. Дали ви треба нешто потресно и емотивно или нешто помрачно и футуристички? Изберете и забавувајте се.

David Romero

Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.