22 Шаблони за динамична електрична позадина за импресивни видеа

 22 Шаблони за динамична електрична позадина за импресивни видеа

David Romero

Ако барате нешто за да го подобрите квалитетот на вашите видеа, обидете се да ги вбризгате со електричен зуи. Без разлика дали снимате музичко видео, видео за вртење кое ќе го придружува вашиот диџеј сет или некои снимки што ќе ги користите во вашиот краток филм, има 22 динамични електрични позадини за избор. Библиотеката Motion Array е преполна со разновидна содржина за да се користи во секоја ситуација, па затоа разгледајте ги шаблоните за електрична позадина наведени подолу. Продолжете да читате за совети како да ги користите шаблоните во вашите видеа.

Резиме

  Дел 1: Топ 22 електрични позадини што треба да ги испробате за 2022 година

  1. Електрични светлосни позадини

  Возбудливи, неонски сини кругови на моќ, исфрлање на остри зраци од екранот. Постојат четири стилови на светлосна структура од кои можете да изберете и секој од нив е беспрекорно обвиткан, што ги прави совршени за музички видеа во живо.

  Преземете сега електрично светло заднини

  2. Позадини со светлосна структура

  Фрлете ја вашата публика среде молскавична бура со овие четири позадини во врска. Електричните сини вилушки против црното небо го прават ова во возбудлива, расположена атмосфера. Користете ја оваа залидна снимка во кое било од вашите видеа.

  Преземете сега позадини со светла структура

  3. Супер моќна 4K позадина

  Сините електрични струи трепкаат и трепкаат низ екранот додека камерата нежно се лизга нанапред. Оваа акции снимка бибидете совршени за какви било научно-фантастични или суперхеројски видеа. Датотеката е со огромна резолуција 4K, така што би изгледала прекрасно на големите екрани или можете да ја зголемите на HD уреди.

  Преземете сега Super Power 4K позадина

  4. Пакет во заднина за електрична енергија

  Тенките шарени патеки на искри излегуваат од центарот на екранот во овој пакет видеа со вртење. Има седум 4K видеа од кои можете да изберете за да можете да најдете нешто што работи за вашиот видео проект.

  Преземете го сега пакетот за позадина за електрична енергија

  5. Позадина на електрични неврони

  Добијте увид во светот на микроскопот со оваа хипнотизирачка позадина на електричните неврони. Неверојатните бои и фасцинантните подвижни облици би ја направиле оваа снимка совршено прилагодена за голема инсталација, настан, па дури и наслови за отворање на ТВ-шоу.

  Преземи сега заднина на електрични неврони

  6. Позадина на електричното јадро и бранови

  Дали некогаш сте сакале да видите во нечиј ум? Еве како изгледа ова видео со електрично јадро. HD клипот изгледа како камерата да лебди низ неврони за палење или електричното јадро на атомите. Користете го во вашите настани или инсталации за да го зголемите квалитетот на производството.

  Преземете ја позадината на електричното јадро и бранови сега

  7. Electric Waves VJ Background

  Ако барате инспирација за вашиот следенпроект за мапирање на проекција, не барајте понатаму. Овие фасцинантни портокалови и жолти анимирани линии се хипнотизирачки и би функционирале брилијантно на настан или инсталација. Што чекаш? Преземете го HD клипот денес.

  Преземете го заднината на Electric Waves VJ Сега

  8. Дигитални електрични бранови

  Електричните виолетови линии во овој 3D простор се сериозно кул. Ова би било совршено за користење во позадина на диџеј сет, инсталација или настан за мапирање на проекција. Тоа е огромна 4K датотека за играње за да можете да ја приспособите за да одговара на вашиот проект.

  Преземете Digital Electric Waves Сега

  9. Позадина на електрични спирални прстени

  Погледнете го овој зачаден, лут, шарен ефект кој се врти во спирали. Испробајте го во вашите музички видеа или креации со графички движења за да го зголемите квалитетот на вашите видеа. Има еден единствен 4K вклучен во овој пакет, па преземете го сега и пробајте го.

  Преземете ја позадината на електрични спирални прстени сега

  10. Електрични светла

  Зграпчете ги овие прекрасни електрични заднини и користете ги во редослед на кредити во вашите филмови и ТВ емисии. Изберете од две комбинации на бои и комбинирајте ги со текст и снимка за да направите мазно, електрично видео.

  Преземете го Electric Lights сега

  11. Пакет за електротехника

  Овој пакет содржи четири клипови со различни бои, секој од 15 секундидолго. Камерата полека се движи низ електричната мрежа на енергија, што го прави совршен за секој компјутерски или електротехнички проект.

  Преземете го пакетот за електротехника сега

  12. Електричен космос

  Летајте низ длабоката вселена и откријте ги тајните на универзумот со оваа електрична позадина на космосот. Можеби тоа е брод што лета низ електрична бура. Можеби тоа е временски тунел што ве носи во друга димензија. Што и да е, прекрасно е и треба да се преземе веднаш.

  Преземете го Electric Cosmos сега

  13. Апстрактна позадина на тунелот за електрична енергија

  Доктор Кој, некој? Патувањето низ овој електричен тунел е опасно и возбудливо, затоа поведете ја вашата публика на возење. Овој светло син вител на статички електрицитет е огромна датотека од 4K што може да се користи во кој било од вашите проекти. Забавувајте се со него.

  Преземете ја апстрактната позадина на тунелот за електрична енергија сега

  14. Електрични матрични ласери

  Одете на пат назад во 80-тите со оваа ретро шема на електрични ласери, осветлувајќи го екранот во брилијантна мрежа. Совршен за ноќни клубови, музички спотови, настани и научно-фантастични филмови. Преземете ја HD-датотеката сега и пробајте ја.

  Преземете ги ласерите со електрична матрица сега

  15. Moody Electronics Loop

  Запознајте се со оваа електронска мрежа. Камерата ги следи импулсите на електрична енергијапреку матичната плоча во овој клип за акции со графички движења. Камерата се движи бескрајно, што го прави ова одлична позадина за текст.

  Преземете го Moody Electronics Loop сега

  16. Електрични експлозивни апстрактни ленти

  Раскинете низ космосот со ова возбудливо електрично патување. Пакетот вклучува четири возбудливи клипови кои се чувствуваат како гледачот да патува во електрична струја. Преземете ја оваа 4K-датотека и почнете да ја користите веднаш.

  Преземете го пакетот за апстрактни ленти со електричен експлозив сега

  17. Rainbow Lights Loop

  Психоделичните бои на виножитото што трепкаат низ екранот го прават овој клип совршен за музичко видео или видео заднина за диџеј сет.

  Преземете го Rainbow Lights Loop сега

  Исто така види: Како да се ротоскопира во After Effects (Основи) – Упатство за After Effects

  18. Cybernetic Webs

  Приклучете се на мрежата со ова видео заднина на електрична мрежа. Користете ја оваа HD-датотека како преклоп со менување на режимот на мешање, комбинирајте ја со текст или користете ја како самостоен клип. Светли бои и линии за танцување го прават ова привлечно, привлечно богатство.

  Преземете Cybernetic Webs сега

  19. Вртечки прстен од енергетска струја, внатре-надвор

  Нежна, мистериозна енергија што се врти околу себе во овој прекрасен клип за снимки. Користете го како вител на мистична енергија или комбинирајте го со текст и снимка за да создадете нешто целосно нарачано за вашиот видео проект.

  Преземете енергијаТековен вртечки прстен сега

  20. Наелектризирачки сфери Loop Pack

  Изберете од четири сфери на електрична енергија кои беспрекорно се вртат. Овие би биле одлични за секаков вид диџејски сет или мапирање на проекција, па дури и за вклучување во настан на отворено или уметничка инсталација. Можностите се бескрајни, затоа преземете ги 4K-датотеките и заглавете се.

  Преземете го пакетот Loop Pack со електрифицирани сфери сега

  21. Power Electric Abstract 4K

  Геометриски форми со светли бои се вртат во прекрасна спирала во оваа залиха. Наполнете го вашето видео со струја така што ќе го комбинирате ова со снимката и ќе ги промените поставките за преклопување. Достапен е во 4K резолуција за да можете да го користите на кој било начин.

  Преземете Power Electric Abstract 4K Now

  22. Монитори и експлозија на молња

  Испратете ги вашите гледачи на патување низ електричен тунел составен од екрани и назабена сина молња. Камерата што постојано се движи ќе го направи ова одлична предност за секаков вид на проект.

  Преземете ги мониторите и експлозијата на молња сега

  Дел 2: Како да примените електрични позадини за вашите Снимка

  Кога ќе ја изберете вашата омилена електрична позадина, треба да ја вклучите во вашата снимка. Постојат неколку начини на кои можете да го направите ова. Ајде да одиме чекор по чекор.

  Чекор 1: Увезете ја вашата избрана електрична позадина со одење на Датотека >Увезете и изберете ја видео датотеката.

  Исто така види: Совладајте го ефектот на стабилизација заклучен во Final Cut Pro

  Чекор 2: Ако сакате да ја користите како самостоен клип, можете повлечете ја на временската линија како обична видео-датотека.

  Чекор 3: Ако сакате да ја комбинирате со постојната снимка, повлечете ја на слојот над клипот сакате да го комбинирате со.

  Чекор 4: Изберете го клипот за електрична позадина , а потоа одете на Непроѕирност > Режим на мешање . Изберете го омилениот режим на мешање, на пример, Множете се .


  Ако сакате видео за вртење на електрична енергија, има многу да изберете во оваа огромна библиотека на средства за преземање. Секое клипче може да се користи самостојно како снимка или како видео за вртење за фестивал или уметничка инсталација или да се комбинира со снимка со менување на поставките за преклопување. За што и да одлучите да го користите, забавувајте се и бидете креативни со кој било број од овие клипови.

  David Romero

  Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.