Топ 26 реални видео ефекти за преклопување на дождот & засилувач; Шаблони за филмаџии

 Топ 26 реални видео ефекти за преклопување на дождот & засилувач; Шаблони за филмаџии

David Romero

Времето навистина може да создаде вистинско расположение, но не можете секогаш да го снимите на камерата како што сакате. Тоа е местото каде што доаѓа прекривката за дожд, можете да фрлите еден од нив врз вашата снимка. Додадете малку намерна вода во вашиот следен проект и воодушевете ја вашата публика.

Резиме

  Дел 1: Топ 20 преклопувања за дожд за видео уредници & засилувач; Креатори

  1. Rain Streaks Overlay

  Ако барате бесконечен дожд, Rain Streaks е за вас. Оваа временска обвивка гледа постојан прилив на долги капки дожд што паѓаат на црна позадина.

  Преземете Преклопување на ленти од дожд сега

  2. Rain Drops Speed ​​Ramp Background

  За малку повеќе атмосфера во цртаниот филм, Rain Drops Speed ​​Ramp Background е одличен избор. Има капки дожд како меурчиња кои брзо паѓаат кон камерата и потоа преминуваат во бавно движење.

  Преземете ја позадината на Rain Drops Speed ​​Ramp сега

  3. Претходно рендериран ефект на преклопување дожд

  Претходно рендериран ефект на преклопување дожд е средство за влечење и спуштање што речиси секој создавач на видео може лесно да го користи. Се одликува со прилив на слаб, но постојан дожд што додава цело ниво на динамика на вашиот проект.

  Преземете го претходно рендерираниот ефект на преклопување дожд сега

  4. Ефект на преклопување на дождот

  ​//youtu.be/tuskML3Yw0g

  Ако сакате нешто малку повизуелно препознатливо, ефектот на преклопување на дождот се одликува со лесно препознавањеленти од дожд што паѓаат со стабилна брзина.

  Преземете го ефектот на преклопување дожд сега

  5. Rain Drops 01

  Rain Drops 01 е сличен на Rain Drops Speed ​​Ramp Background, но има аголен пад. Овие капки во стил на цртан филм се големи и шамчеви и лесно се гледаат!

  Преземете го Rain Drops 01 сега

  6. Rain Drops FX

  Ако сакате да додадете цела визуелна слика со капки дожд против прозорец, тогаш Rain Drops FX е за вас. Се одликува со малку парен прозорец со капки кои паѓаат на него. Тоа е влечење и спуштање што го прави парче торта за употреба!

  Преземете го Rain Drops FX сега

  7. Капки дожд

  Барате симулирани капки дожд што се лизгаат преку стаклото? Rain Drops е прекривката за дожд за вас. Се одликува со збирка на избори за преклопување што можете да ги додадете во вашиот следен филмски проект.

  Преземете го Rain Drops сега

  8. Десна верзија Rain Overlay

  Барате дожд со агол? Rain Overlay Right Version е залихи графички пакет кој обезбедува 4 различни дизајни кои паѓаат од лево кон десно. Лесно е да се додаде во вашиот следен видео проект и изгледа фантастично.

  Преземете ја десната верзија на Rain Overlay сега

  9. Некои ефекти – дожд, снег, чад

  Барате пакет со повеќе ефекти? Некои ефекти - Дожд, снег, чад се одликува со дожд, снег и чад (оди фигура) што можете да ги префрлите директно во вашиот следен Premiere Proпроект. Оживејте го екранот со мал временски ефект.

  Преземете некои ефекти – дожд, снег, чад сега

  10. Обилни врнежи на Алфа

  Не сите врнежи се слаби и романтични, некои сцени бараат нешто малку потешки. Обилните врнежи на Алфа го обезбедуваат токму тоа. Има обилни врнежи на проѕирна заднина.

  Преземете „Обилни дождови“ на Алфа сега

  11. Rain Drops 03

  Преклопот Rain Drops 03 има големи капки со меурчиња кои се забавуваат до речиси замрзната состојба. Можете да го користите сам или можете да го спарите со вашите сопствени снимки. Тоа е малку поапстрактно отколку реално, но ќе направи ѕвезден ефект.

  Преземете го Rain Drops 03 сега

  12. Drops

  Drops е краток клип што содржи голем кружен дожд кој полека паѓа надолу на снимката. Лесно е да се вклучите во вашиот следен проект, без разлика дали тоа е нешто корпоративно, блог или презентација.

  Исто така види: 18 лесни за употреба шаблони за лирски видео за вашето следно музичко видео

  Преземи ги капките сега

  13. Позадина со јамка за паѓање дожд

  Позадината со јамка за паѓање дожд го обезбедува токму она што го ветува во насловот. Обезбедува постојан прилив на дожд кој паѓа под мал агол. Лесно е да се префрлите директно во вашиот следен проект!

  Преземете ја заднината на Falling Rain Looping сега

  14. Дожд

  Дождот е совршено преклопување на ефектите доколку сакате густ, силен дожд што паѓа. Се одликува со честии брзи долги капки што се лизгаат преку црна позадина.

  Преземи Rain сега

  15. Врне

  Имате слика од земја на која треба да додадете малку дожд? Дождот ви дава прегледен поглед на капките што паѓаат од небото. Лесен е за користење и може да додаде цела група на личности на вашиот проект.

  Преземете Raining Now

  16. Дожд & засилувач; Snow Overlay Pack

  Ви треба малку снег со вашиот дожд? Тоа е местото каде што дождот & засилувач; Пакетот за преклопување на снег доаѓа. Додајте малку реално време во вашата емисија!

  Преземете го Rain & Пакет со прекривки со снег сега

  17. Rain Overlay Pack

  Rain Overlay Pack се одликува со три групи на ефекти за дожд кои се совршени за да се префрлат на вашиот следен дел од снимката. Можете да влечете и спуштите било кој од трите - дожд со магла, посипување или дожд напред.

  Преземете го пакетот Rain Overlay Now

  18. Rain Falling

  //www.youtube.com/watch?v=GEmW6qr3WZcRain Falling содржи долги течни честички кои паѓаат на црна позадина. Лесно е да се додаде во вашиот следен проект и ќе додаде малку дождлив сјај на вашиот следен проект. Возбудете ги вашите гледачи и подигнете го вашиот проект нагоре.

  Преземете го Rain Falling Now

  19. Пакет за златен дожд

  Ако барате долги, прекрасни ленти на дожд,златниот дожд пакет е за вас. Се одликува со две групи златни дождови кои лесно се поставуваат врз која било снимка што ја користите за вашиот следен проект.

  Преземете го пакетот Gold Rain сега

  20. Rain On Glass Presets Pack

  Rain On Glass Presets Pack има три различни сцени на дожд што се лизга по стаклена плоча. Оваа снимка од 4K е совршен додаток за временските услови за вашиот следен проект, без разлика дали ви треба слаб дожд или нешто малку пообилно.

  Преземете го пакетот Rain On Glass Presets Now сега

  Дел 2: 6 импресивни шаблони со ефект на дожд за креативци

  Вашето лого заслужува воден добредојде, и тука доаѓа логото Rain Cinematic. Се одликува со динамички анимиран шаблон создаден за After Effects што може лесно да се прилагоди на вашиот следен проект .

  Преземете го логото на кино за дожд сега

  2. Капе Наслов & засилувач; Откривање на логото

  Дрипс Наслов & засилувач; Logo Reveal содржи бавен преглед на логото наспроти прозорец со капки што се лизгаат надолу. Има малку повеќе сериозна атмосфера во себе, што значи дека е одличен спој за нешто малку подраматично.

  Преземете го насловот на Drips & засилувач; Откријте го логото сега

  3. Rain Neon Music Visualizer

  Ако се најдете дека правите музичко видео или едноставно ви треба музички визуелизатор, Rain Neon Music Visualizer е за вас. Се одликува со 1 медиумместо за место и 2 слоја на текст што може да се уредуваат за да можете навистина да го направите ваш.

  Преземете го Rain Neon Music Visualizer сега

  4. 3d Motion Rain

  Лесен за користење, 3d Motion Rain е направен за да обезбеди неверојатни визуелни слики. Не ви требаат никакви приклучоци за да го користите шаблонот After Effects, едноставно додадете ги вашите медиуми и одете!

  Преземете 3d Motion Rain сега

  5. The Stormy Opener

  Подготвени сте да се распрснете? Бурниот отворач е тука да помогне. Совршено е за сè, од тизери за филмови и трејлери, до висококвалитетни презентации. Има едно лого и две местенки, за да можете да го направите ваше.

  Преземете го The Stormy Opener сега

  Исто така види: Решено! Поправете ја грешката во очекување на Premiere Pro Media (2021)

  6. Дождливи наслови

  Ви треба нешто моќно и уникатно? Проверете ги Rainy Tales. Можете да го промените текстот, бојата, следењето и размерот, што го прави целосно приспособлив и совршен за додавање во вашите проекти.

  Преземете ги Rainy Titles сега


  Од непречена поддршка на романтична сцена до поставување на расположение за возбудливо возење, трчањето навистина може да додаде нешто на сликата. Дали треба да додадете различно време во вашиот филм? Motion Array има стотици средства без авторски права кои можете да ги додадете во вашиот следен проект за да му дадете вистинска професионална предност. Проверете ги неверојатните ресурси, како што се преклопувањата на боке, преклопите со ѕвездички, преклопувањата за протекување на светлина, преклопите од прашина, па дури и преклопите со чад!

  David Romero

  Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.