Топ 20 модерна латино музика без авторски права (позадина) за видеа на YouTube

 Топ 20 модерна латино музика без авторски права (позадина) за видеа на YouTube

David Romero

Латинската музика е омилена на YouTube веќе 2 години, при што многу уметници се промовираат со глобален дофат, па дури и соработуваат на кратки документарни серии што привлекуваат многу корисници. Ова влијаеше на побарувачката за латино-музички жанрови со мешавина од традиционални салса вибрации до помодерна латино поп музика. Ако сакате да ги зачините вашите видеа на социјалните мрежи, создадовме фантастична листа на латино песни без хонорар со клубски стил и инструментални избори. Затоа изберете го вашиот и креирајте неверојатни промоции и шорцеви на YouTube!

Жешки и засилувачи; Популарна латинска музика без авторски права за да ги подигне вашите видеа

1. Fiesta

Додајте латино хаус звук со фанки ритам на вашите претстојни видеа за танцување. Fiesta има 2 верзии: едната со оригинален вокал кој пее во ритамот на труби и перкусии. Инструменталната верзија е одлична за користење за пократки или подолги проекти.

Преземете Fiesta сега

2. Carpe Diem

Оваа возбудлива и мазна латино-клуб-музичка песна е одлична опција за промоции или реклами на социјалните мрежи. Со помирен оптимистички звук со шпански вокал, Carpe Diem ќе ви помогне да креирате сопствено привлечно видео и да ги зголемите вашите следбеници.

Преземете Carpe Diem сега

3. Dance Like A Fire

Додадете малку оган и зачин на вашите видеа со страсни латино-музички вибрации! Dance Like A Fire е совршен за вашето претстојнопроекти за танцување или летни патувања за да се создаде силна визуелна приказна.

Преземете го Dance Like a Fire сега

4. Вем Ваи

Вем Ваи вклучува пакет поп-регетон латино нумери што можете да ги користите за создавање кратки и долги верзии за вашите промоции и видеа. Создадете совршено летно расположение, полно со енергија и жешки пулсирачки ритам.

Преземете Вем Ваи сега

5. Latin Swag

Брзо премин од латино вибрации кон модерна клубска музика, Latin Swag е уникатна песна. Додадете ја оваа кул латинска клупска музика за проектите што сакате да ги изградите и завршете со голема брзина! Со 7 варијации, тој е совршен за промоции, реклами и макари.

Преземете Latin Swag сега

6. To the Playa

To The Playa е совршен натпревар за вашите претстојни видеа во летен стил! Со латински хип хоп вибрации со пијано, рогови и перкусии и 5 различни верзии, овој пакет е дефинитивно задолжително нешто во вашиот креативен арсенал.

Преземете на Playa сега

7. Tengo El Fuego

Tengo El Fuego има мазен ритам со гитари и сечење месинг, создавајќи модерна оптимистичка латинска позадина. Додајте ја оваа песна во вашата следна забавна сцена за забава во клуб или промо видео за танцување.

Преземете го Tengo El Fuego сега

8. Latin Trap In My Mind

Кога станува збор за латино музика, мора да вклучите неколку кул удари на тапани. Latin Trap In My Mind е одлична песна со регетон трап-тон атмосферашто можете лесно да ги измешате и усогласите со која било друга песна на оваа листа.

Преземете го Latin Trap in my Mind сега

9. Турнеја во Бразил

Надвижете ги вашите видеа со оваа свежа, жива латино песна! Бразил турнеја е забавна танцова патека со оптимистички ритам на регетон за да се создаде енергична танцова сцена или летна промоција на производот.

Исто така види: Откријте 15 шаблони за текст за вашите видеа

Преземете ја турнејата во Бразил сега

10. Latin Beat

Започнете ги вашите воведни и промо видеа со голема брзина и закачете ја вашата публика со оваа динамична латино песна. И наполнете ги вашите танцови и промо видеа со кул регетон ритам и дувачки хитови!

Преземете Latin Beat сега

11. Латински танц

Посекогаш, видеата треба да имаат оптимистички звук со висока нота. Латинскиот танц додава привлечна и жлебна кука за да создаде оригинален уникатен стил со позитивна атмосфера. Лесно испорачајте нова прекрасна промоција или трејлер.

Преземете го Latin Dance сега

12. Tu Cobardia

Оваа побавна песна во стилот на латински бачата е совршена за поромантични свадбени видеа со карипско чувство. Може совршено да се вклопи и за кратко видео или клип од патувања или краток филм за танцување или забава.

Преземете Tu Cobardia сега

13. Baila Como Quieras

Совршена латинска музика во заднина за секое отворање видео или преодна сцена во краток филм. Baila Como Quieras е дефинитивен класик што може да го имате во вашиот музички микс, со пијано, гитари, бас, егзотични перкусии,и тапани.

Преземи Baila Como Quieras сега

14. Мексикански вибрации

Барате нешто малку поладно со кул ритам? Mexican Vibe е одличен избор со акустична гитара, труби, 808 бас и тесни трап ритам. Можете да го користите како заднина запис во повеќето ваши упатства или промо видеа, како и ажурирања за патувања на YouTube.

Исто така види: Решено! Поправете ја грешката во очекување на Premiere Pro Media (2021)

Преземете го Mexican Vibe Now

15. На шпанскиот брег

Ништо не кажува песна во латино стил како силно присуство на гитара. Овој пакет од 5 варијации содржи жива латинска румба атмосфера за какви било летни клипови, шпански танци или проекти за презентација на настани.

Преземи на шпанскиот брег сега

16. Verano Caluroso

Не оставајте никој да погодува за што е вашето видео! Оваа сончева и тропска латино мелодија, со пијано со огнени труби и ритам на бас, е вистинската количина на тропска енергија за потребите на вашата реклама, промо или патување блог!

Преземете го Verano Caluroso сега

17. Rumba Oscura

Ако сакате да го започнете или завршите вашето кратко видео со нежен латински румба звук, Rumba Oscura е одлична музика во заднина. Дефинитивно одлична песна за вклучување во вашите следни видеа за готвење или семејни патувања!

Преземете Rumba Oscura сега

18. Eres Divina

Латинската музика е дефинитивно за страсните, а Шпанија не е ништо помалку од тоа. Совршен микс на вибрации на фламенко со врвови за гитара иКастанети, совршено погодни за драматична сцена, романтични серенади или фестивалски промоции.

Преземете го Eres Divina сега

19. Шпанија

Латинската музика е дефинитивно за страсните, а Шпанија не е ништо помалку од тоа. Совршена мешавина на фламенко вибрации со гитара и кастанети, совршено погодна за драматична сцена, романтични серенади или фестивалски промоции.

Преземете ја Шпанија сега

20. Hot Spicy – ​​Бесплатно

Создадете инспиративно и возбудливо расположение со оваа бесплатна латинска поп песна во вашата наредна објава за објава или блог. Со мазна мешавина од пијано, оргули, бас и тапани, додајте ја во вашата музичка мешавина и создадете го вашиот препознатлив звук.

Преземете бесплатно Hot Spicy Now


Латинската музика содржи широк спектар на стилови и влијателни жанрови, што значи дека како уредници, можете да создадете многу со неа. Тоа е исто така многу страстен стил на музика со многу ритми и ритам, од клубска музика до ладни карипски вибрации. Неодамнешната латино-музичка „експлозија“ се чини дека донесе одлична можност за креативците да ја надополнат својата работа со овој популарен тренд. Затоа, преземете ги и уживајте во нашите популарни селекции на латино музика без хонорар на оваа листа и создадете свој сопствен стил на звук со потпис.

Можете и да измешате латино музика без авторски права со други жанрови, вклучувајќи танц, гитара, па дури и класична музика.

David Romero

Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.