Топ 5 Wow звучни ефекти што треба да ги користите за вашите социјални видеа

 Топ 5 Wow звучни ефекти што треба да ги користите за вашите социјални видеа

David Romero

Дали сте го виделе трендот на TikTok кој го користи зборот „леле“ за да опише прекрасни места? Сите знаеме дека трендовите на TikTok еволуираат брзо, па наместо да скокате на тренд, зошто да не го засилите чекор со користење на шаблони и залихи на аудио средства за да создадете свој TikToks? Направете прекрасно видео за патување и изберете еден од нашите омилени звучни ефекти „леле“ за користење на социјалните мрежи.

Исто така види: 16 задолжителни додатоци за наслови за Final Cut Pro видео проекти

Резиме

  Дел 1: Смешно и засилувач; Извонредни звучни ефекти за креативци

  1. Изненадувачки звук Леле

  Кој знаеше дека има толку многу начини да се извика „леле“? Овој пакет содржи звуци на група луѓе и вклучува пет варијации. Преземете го денес и одберете го вашиот фаворит за да го вклучите во видео.

  Преземете го Surprise Sound Wow сега

  Исто така види: Над 10 спасувачки Mac & засилувач; Кратенки за PC After Effects

  2. Леле вокален повик

  Мало дете вели „леле“, но наиде на некои звучни ефекти. Ова е совршен сет на звучни средства за видео игра или комедично социјално видео, а се што треба да направите е да го преземете и да го ставите во вашата временска линија за уредување.

  Преземете Wow Vocal Call Now

  3. Човекот вели леле

  Барате 10 различни варијанти на маж кој вели „леле“? Го сфативте. Има цел куп опции во овој пакет, така што гарантирано ќе најдете нешто без разлика дали снимате филм, подкаст, видео игра или реклама.

  Преземи Man Says Wow Now

  4. Wee Wow Woohoo

  Оваа аудио датотека содржи звуци на група луѓе кои прават глупостизвуци. Додадете ги во вашите цртани филмови и TikToks за да направите забавни, креативни звучни пејзажи.

  Преземете Wee Wow Woohoo сега

  5. Цртан глас Wow

  Тешко е да се изразат ликовите од цртаните филмови, па затоа ја завршивме напорната работа за вас. Користете ја оваа нумера како несекојдневно решение за создавање звуци од цртан филм за вашите анимирани проекти или видео игри.

  Преземете го Cartoon Voice Wow сега

  Дел 2: Додавање Wow звучни ефекти на вашите видеа на TikTok

  Откако ќе ја изберете омилената глупава аудио песна, време е да изберете шаблон за вашата објава на TikTok или Instagram. Библиотеката Motion Array има многу достапни, и за овој пример, го избравме „Hit Short Reel“ кој е брз, набиен и полн со динамични и возбудливи транзиции.

  Едноставно преземете го шаблонот и отворете ја Премиерата Проектната датотека во папката.

  1. Увезете ја снимката што сакате да ја вклучите во видеото.
  2. Отворете ја папката Измени местенки и пронајдете ги секвенците за секоја секција.
  3. Едноставно повлечете ги и испуштете ги видео клиповите на временската линија на секвенците по редоследот по кој сакате да се појавуваат.
  4. Во папката Измени местенки , пронајдете ја Секвенци на наслови.
  1. Уредете го текстот за да ја креирате вашата избрана порака.
  2. Додајте ја избраната аудио датотека за звучниот ефект Wow и прилагодете ги тајмингот по потреба.
  3. Рендерирајте го видеото и поставете го насоцијални медиуми.

  Ако правите брз пресврт на социјални содржини, користењето шаблони за видео проекти и складирани аудио датотеки може значително да го олесни процесот. Со библиотека како Motion Array, најголемиот дел од напорната работа е направена за вас, а се што треба да направите е да ги изберете вашите омилени средства и шаблони, да ги преземете, да ги замените елементите и да рендерирате.

  David Romero

  Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.