Откриени 15 најпопуларни лого на Премиера

 Откриени 15 најпопуларни лого на Премиера

David Romero

Ако создавате содржина за канал на YouTube или корпоративно видео, вклучувањето на одредено брендирање помага да се одржи конзистентност и да ги потсети гледачите кои сте вие. Откривањето на логото е можност да ги поставите тонот и стилот на видеото и брендот, без разлика дали тоа е забавно и живо, чисто и минимално или светкаво и импресивно. Библиотеката Motion Array е полна со лесни за употреба лого откривања за употреба во Premiere Pro, а еве ги нашите омилени. Продолжете да читате до крајот на статијата за да дознаете како да ги користите во вашите проекти и нашите врвни совети.

Дел 1: 15. Највисоко лого открива за Premiere Pro

1. Лого – Технолошки шестоаголник

Овој возбудлив анимиран пропуст ја прикажува камерата како лета и ротира низ 3D простор, при што логото се појавува во излив на назабени пиксели. Ова лого на Premiere Pro е идеално за која било видео содржина со дигитална технологија или канали на YouTube.

Преземете ја технологијата на логото Hexagon Сега

2. Лого за градиенти

Чисто, професионално, со анимации на бои и изометриски форми, ова откривање на логото е доволно разноврсно за да се користи во секаков вид на видео проекти. Едноставно преземете го проектот Premiere Pro и заменете го средството за лого за да создадете инстант резултати.

Преземете го логото за градиенти сега

3. Откривање на логото на White Glitch

Ова е брзо, модерно и раздвижено лого откривање што не го надминува неговото добредојде. Со налет напрекрасни форми и интересни транзиции на дефекти, тоа е привлечно лого откривање кое функционира за секој проект.

Преземете го логото на White Glitch Reveal Now

4. Вчитување на логото за дефекти

Дајте им на вашите видеа естетски изглед на видео играта со оваа анимација на лентата за вчитување што води до откривање на логото. Ако имате технолошки канал на YouTube кој прегледува софтвер за видео игри, ова лого за вчитување на дефект е совршеното откривање на логото на Premiere Pro за вас.

Преземете го логото за вчитување на грешка Сега

5. Откривање на логото на Distort Glitch

Ова енергично откривање на логото вклучува комбинација од шарени ефекти кои го изобличуваат и преминуваат кон вашето лого на возбудлив начин. Стилот дава впечаток на стара школа, блескав ТВ пренос со нео-сајберпанк атмосфера и изгледа одлично во секое видео.

Преземете го откривањето на логото на Distort Glitch Сега

Апстрактните калеидоскопски линии откриваат лого во оваа маѓепсувачка анимација за Adobe Premiere. Содржи единствено место за лого кое можете едноставно да го замените за вашата слика. Без потреба од додатоци, прикажувањето и користењето на ова откривање на логото не одзема време.

Преземете апстрактно хипнотичко лого сега

7. Лого за пропуст - анимација

Овој дигитален ефект на дефект користи комбинација од честички, шум, неонски преклопувања и 3Д ефекти за да создаде импресивна кинематографијаоткривање на логото. Постојат неколку верзии од кои можете да изберете во овој проект, а се што треба да направите е да го замените логото за свое за да започнете.

Преземете ја анимацијата на логото на грешки сега

Ако сакате на вашите видеа да им дадете посериозен, сајберпанк иден амбиент, пробајте го ова откривање на дигитално лого. Тоа е стилска транзиција на дефекти со силна Matrix естетика и е лесен за употреба во Премиерата. Заменете го средството за лого, рендерирајте го и почнете да го користите за неколку минути.

Преземете го Дигиталното лого Откријте сега

9. Искривување на логото на Grunge

Со многу сликарски елементи, ефекти со креда, текстура и линии кои се анимираат на екранот, ова лого на гранџ е свеж и модерен изглед на откривањето на логото. Ако барате нешто малку поинакво, тоа дефинитивно се издвојува, а проектот Премиера е сè уште лесен за користење.

Преземете го изобличувањето на логото на Grunge сега

Исто така види: Инсталирајте & засилувач; Уредете ги со леснотија Premiere Pro MOGRTs (Видео туторијал)

Овие светлечки честички и апстрактни дигитални форми се искривуваат и извртуваат и на возбудлив начин. Боите може лесно да се контролираат, а овој шаблон доаѓа дури и со вертикална верзија за да можете да ги вратите вашите видеа да бидат погодни за мобилни телефони. Обидете се да го користите ова модерно откривање на логото на кое било од вашите корпоративни видеа или канали на YouTube.

Преземете го Неонското лого Откријте сега

Исто така види: 26 воведни филмови во холивудски стил - акција, научно, авантуристички и засилувач; Повеќе

11. Лого за киселински пропуст

Отворете ја оваа динамична и проблематична лого за решавање воAdobe Premiere Pro и заменете го заштитното место за лого со своја сопствена слика. Без потреба од приклучоци, брзо е да се рендерирате и да почнете да го вклучувате во вашите сопствени проекти. Обидете се да го користите како отворач за вашиот канал на YouTube или корпоративни видеа.

Преземете го логото на Acid Glitch сега

12. Откривање на логото на Colorful Lights

Откривањето на логото во овој шаблон е свежо, чисто и едноставно, со лого што анимира со блесок на протекување светлина. Тоа е разновиден стил кој би се чувствувал како дома во било кој вид видео, без разлика дали правите презентација, видео за обука, видео на YouTube или ТВ реклама. Сè што треба да направите е да ја замените датотеката со лого.

Преземете го логото на Colorful Lights Reveal Now

13. Confetti Burst – Откривање на логото

Овој шаблон е излив на прослава и боја. Конфети експлодираат од центарот на екранот околу откривањето на анимираното лого. Ефектите на честички изгледаат одлично и тоа уредно ќе се вклопи во секаков вид пораки за специјални понуди за вашиот бизнис. Едноставно заменете го логото за вашата сопствена слика или текст и преведете го.

Преземете го Откривањето на логото на Confetti Burst Now

14. Лого за одбројување на дефекти

Броевите се анимираат последователно, проследени со една слика на логото во ова лого за одбројување на дефекти. Контролирајте ги бојата и времето во шаблонот Premiere Pro што е лесен за употреба и заменете ја привремената датотека со лого со своја слика. Чувствувај се слободнода користите дел или целата низа – може да се прилагоди на вашите сопствени потреби.

Преземете го логото за одбројување на грешки сега

15. Лого за завиткани честички

Ова е застрашувачко, стилско откривање на логото на честички со притаени неонски линии кои се виткаат околу рамката. Изгледа прекрасно, а кинематографската анимација може да се прилагоди за да ги промени боите и секако да го замените логото со свое. Не се потребни ниту приклучоци, така што е лесно едноставно да се отвори проектот и да се прикаже за конечниот резултат.

Преземете го логото на Curl Particles сега

Дел 2: Како да се користи откривањето на логото во Premiere Pro

Изберете го откривањето на логото што сакате да го користите од списокот погоре. Размислете кој образец би бил најдобар за вашето лого. Дали е тоа круг, правоаголник или само текст? Дали вашиот бренд е сериозен и филмски или забавен? Дали е чист и корпоративен? Изберете го шаблонот што одговара на вашиот бренд. Откако ќе го изберете вашиот образец, преземете го и отворете го проектот во Adobe Premiere Pro.

  1. Отворете го Премиера проектот во Adobe Premiere Pro.
  2. Увезете ја вашата датотека со лого во проектот со одење CMD+I или Датотека > Увези .
  1. Одете во Конта за уредување во прозорецот на проектот и отворете ја секвенцата на логото на местеното место . Треба да биде празна.
  1. Повлечете ја датотеката со логото на временската линија. Продолжете го за да одговара на времетраењето на откривањето на логотониза.
  1. Прилагодете ги Својствата на логото по ваш вкус.
  1. Одете на кантата Завршна . Конечната низа за откривање на логото ќе ја најдете овде. Кликнете двапати на низата за да ја отворите.
  1. Логото сега треба да биде вградено во низата за откривање на логото. Едноставно одете на Датотека > Извези > Медиумите за извоз на логото се решаваат како посебна видео-датотека што ќе се вклучи во другите ваши видеа.

Ако барате откривање на логото за брендирање на вашите видеа, има многу можности. Еден метод е да креирате анимации за лого од нула во After Effects, што ќе ви даде целосна контрола врз стилот, но може да одземе време. Ако претпочитате да се придржувате до шаблоните за откривање лого, изберете кое било од нашите омилени лого откривања на Premiere Pro. Исто така, постои листа на логото на Final Cut Pro што открива дека можете да преземете и користите.

David Romero

Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.