Направете совршена експлозија: 22 најдобри звучни ефекти за експлозија за професионални уредници

 Направете совршена експлозија: 22 најдобри звучни ефекти за експлозија за професионални уредници

David Romero

Многу филмски сцени вклучуваат експлозии, удари, бумови и експлозии. Филмовите и видеата за игри ќе изгледаат нецелосни, досадни и на крајот досадни без силни и моќни звучни ефекти од експлозија. На повеќето уредници им е потребен избор на звучни ефекти без хонорар, кои ќе работат со различни сцени за кратко време. Оваа фантастична листа на врвни 22 пакети со звучни ефекти со експлозија е одлично место за да започнете да го преземате она што го барате.

22 најдобри звучни ефекти за експлозија без хонорар

1. Експлозија

Овој интензивен и гласен пакет со звучни ефекти на експлозија вклучува 4 различни варијации. Секоја експлозија е проследена со несреќи и елементи што ги кршат остатоците, совршени за вашите акциони филмови со сцени од автомобил, удари од згради или дури и сцени од бојното поле.

Преземете го Explosion Now

2 . Explosion Destruction

Пакетот Explosion Destruction содржи не само 5 или 7, туку 15 варијации и стилови на експлозии. Секој звучен ефект на експлозија е специјално измешан за сцени со голем удар, како сцени со уривање со летање остатоци. Совршен за игри, цртани филмови и анимации.

Преземете го Explosion Destruction сега

3. Експлозии со урнатини

Сликајте го ова, киднапирањето тргна наопаку, или полицијата ги заобиколи ограбувачите на банка. Овој пакет на силни, но малку пригушени звуци на експлозија е одличен погодок за овие акциони филмови, сцени со потера или борба.

Исто така види: 15 Популарни диџејски звучни ефекти & засилувач; Пакети за преземање за 2022 година

Преземете го Explosions соДебрис сега

4. Big Explosions

Како што сугерира името, овој пакет од 6 различни експлозивни амбиентални звуци е токму она што му треба на вашата следна монтажа за војна или борба. Big Explosions содржи елементи од ѓубре и долги опашки кои исто така можат добро да функционираат во видеата за игри што вклучуваат воздушни напади и сцени од битки со роботи.

Преземете го Big Explosions сега

5. Bomb Explosion

Овој класичен сет на звучни ефекти на експлозивни бомби е одличен пакет за сцени со масивни експлозии во вашите кратки филмови. Совршено ги имитира звуците на рачни гранати и бомби за историски документарни филмови или воени монтажи!

Преземете го Bomb Explosion Now

6. Длабоки експлозии

Оваа колекција од 3 длабоки експлозии користи елементи како остатоци или стакло со експлозијата и може да се користи за создавање експлозивни звуци со слоевитост. Тоа е одличен микс на звук за сцени со воени напади и видео игри.

Преземете го Deep Explosions сега

7. Explosion Clap

Барате експлозија или моќни звучни ефекти? Овој пакет од 7 варијации е одлична колекција што може да ја имате во вашиот арсенал кога ви требаат различни ефекти од типот на огнено оружје. Овие моќни истрели од проектили и удари се одлични за проекти поврзани со напади, армиски и воени филмови.

Преземете го Explosion Clap сега

8. Експлозии

Ако работите на историски битки или сцена од заседа во вашиот краток филмски проект, овој пакет експлозиидава совршен тресок! Овие звучни ефекти на кинематографска експлозија веднаш додаваат интензитет со моќни хитови и влијанија.

Преземете го Explosions сега

9. Ambiance во воена зона

Оваа песна на нашата листа содржи звучни пејзажи од амбиентот на воените зони кои вклучуваат експлозии со остатоци и истрели со звуци од куршуми. Со 3 варијации, можете лесно да ги мешате и слоевите овие звуци во различни сцени во филмови или видео игри.

Преземете War Zone Ambiance сега

10. Car Fire Explosion And Sirens

Ако барате совршен позадински звук за сцена со сообраќајна несреќа, пакетот Car Fire Explosion And Sirens се вклопува во секоја филмска снимка. Се одликува со оган, експлозија, сирени и звуци на брза помош и совршено ги надополнува вашите приколки и тизери.

Преземете Car Fire Explosion и Sirens сега

11. Boom Impact

Уште еден интересен пакет од 5 различни звучни ефекти на бум и експлозија. Преземете го Boom Impact и подобрете ги вашите видео проекти! Со епски и моќни амбиентални хитови, тој е идеален за вашите трејлери, хорор филмови, видео игри и анимации.

Преземете Boom Impact сега

12. Granade Blast

Со 5 уредувања во еден кул пакет, Granade Blast е специјално дизајниран за видео игри и анимации. Интензивните удари се корисни во сцени на уништување и експлозии и ќе додадат исклучителна продукциска вредност на вашатапроект.

Преземи Granade Blast сега

13. Масивни експлозии

Ова е помал пакет на деструктивни звучни ефекти од експлозија што може лесно да се додадат во вашите анимации или да се користат како звук во заднина на атмосферата. Може убаво да се вклопи во вашите насловни секвенци и воведи и да обезбеди драматично чувство на вашите сцени.

Преземете Massive Explosions сега

14. Далечна експлозија

Создадете напнатост и неизвесност и фокусирајте се на возбудливите моменти во вашите видео игри, анимации или кратки филмови. Одликувајќи се со 3 моќни уредувања, звучните ефекти на Distant Explosion се одлични за да се користат и како транзиции помеѓу воените сцени.

Преземете ја далечната експлозија сега

Исто така види: Топ 27 Smashing Free & засилувач; Платени шаблони за слајдови за Final Cut Pro

15. Cinematic Explosions in Reverse

Подобрете ги вашите акциони монтажи или нападни сцени со овој пакет од 15 атмосферски апстрактни филмски звучни ефекти. Можете лесно да ги користите за да преминете помеѓу различни снимки одблиску од вашите воени сцени за да создадете епско моќно искуство.

Преземете Cinematic Explosions in Reverse Now

16. Distant Explosion And Blast Wave

Интензивирајте ги вашите акциони сцени со епски разурнувачки бран на експлозија и далечни експлозии! Со вкупно 6 различни уредувања, Distant Explosion And Blast Wave е одличен пакет звучни ефекти за вашите тизери и трејлери од трилер филмови.

Преземете ја далечната експлозија и експлозијата сега

17. СиленRumbling Booms

Однесете енергија на вашите проекти со овој сет на бумови и темни хитови, исполнети со метални ехо и длабоки амбиентални експлозии. Идеални за вашите филмски трејлери, насловни секвенци, па дури и откривање на лого, додадете интензивни слоеви во вашите сцени и резови.

Преземете го Strong Rumbling Booms сега

18. Шокантни експлозии и бумови

Високофреквентни и моќни хитови, овие експлозивни амбиентални звуци се совршено дизајнирани да создаваат поинтензивни и драматични моменти во вашите кратки филмови или видеа. Секоја измена вклучува и звучни елементи кои расфрлаат стакло и остатоци што создаваат навистина застрашувачка атмосфера!

Преземете Шокантни експлозии и бумови сега

19. Практични експлозии 3

Направете ги вашите проекти повозбудливи и напнати со овој пакет од 5 звучни ефекти со експлозија. Совршени се за дизајн на звук во воени трилери или интензивни акциони сцени.

Преземете Практични експлозии 3 сега

20. Explosions And Shots

Создадете сцени со вистински ужас на војна и уништување користејќи ги звучните ефекти Explosions And Shots. Со неколку видови пукачки пиштоли и далечни експлозии во 6 варијации, можете да ја зголемите продукциската вредност на вашите филмски тизери или воени филмови.

Преземете Explosions And Shots сега

21. Воени експлозии

Работите на воени документарни филмови? Дали креирате подкасти за историски настани? Потоа, војнатаExplosions е идеален звучен пејзаж за користење при вашето следно уредување. Совршено се вклопува како што звучи амбиентот во заднина за да го продлабочи искуството за вашата публика.

Преземете го War Explosions сега

22. Моќни експлозии

Планирате неколку сообраќајни несреќи и разнесување згради во вашиот следен проект? Пакетот Powerful Explosions е одлична колекција од 7 експлозивни уредувања исполнети со гласни и интензивни бумови кои ќе ги зајакнат вашите сцени со експлозија.

Преземете го Powerful Explosions сега


Без разлика дали работите на вашиот прв воен документарец или краток акционен филм, секогаш ќе ви треба добра колекција на звучни ефекти за експлозија за пост производство. Уредувањето и мешањето на уникатните звучни звучни ефекти без хонорар, исто така, ќе ја зголеми производната вредност на вашиот проект. Нашата сеопфатна листа на најдобрите 22 звучни ефекти за експлозии е одлично место за почеток на вашето пребарување. Додадете неколку во вашиот арсенал денес; никогаш не знаете кога можеби ќе треба да користите силен хит или бум звук за вашата следна транзиција на сцената или откривање на насловот.

Проверете дополнителни звучни ефекти без хонорар што ќе бидат корисни во други проекти, како на пр. звучни ефекти за бесплатен дожд, филмски звуци и преодни звучни ефекти.

David Romero

Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.