Над 23 Топ слободен & засилувач; Платени Final Cut Pro Openers

 Над 23 Топ слободен & засилувач; Платени Final Cut Pro Openers

David Romero

Содржина

Музика
 • Звучни ефекти
 • Сток видео
  • Сток видео снимка
  • Движечка графика
 • Бесплатни средства
 • Учи
  • Motion Array
   • Упатства
   • Ресурси
   • Вести
  • After Effects
   • Упатства
   • Ресурси
   • Вести
   • Решавање проблеми
  • Premiere Pro
   • Упатства
   • Ресурси
   • Вести
   • Решавање проблеми
  • DaVinci Resolve
   • Упатства
   • Ресурси
   • Вести
   • Решавање проблеми
  • Final Cut Pro
   • Упатства
   • Ресурси
   • Вести
   • Решавање проблеми
  • Снимање филм
   • Упатства
   • Ресурси
   • Вести
  • Motion Design
   • Упатства
   • Ресурси
   • Вести
  • Post Production
   • Упатства
   • Ресурси
   • Вести
  • Бизнис
   • Упатства
   • Ресурси
   • Вести
  • Музика
   • Упатства
   • Ресурси
  • Видео ефекти
   • Упатства
   • Ресурси
  Поддршка
  • Помош
  • Контактирајте со нас
  • Станете Уметник
  • Услови за користење
  • Политика за приватност
  • Лиценца
  • Пристапност

  Авторски права © 2013 - 2022 Artlist Ltd. Сите права се задржани.

  Политика за приватност

  Повеќето гледачи одлучуваат дали сакаат да гледаат видео само во првите 3 секунди, затоа е толку важен цврстиот отворач! Составивме листа на најдобрите бесплатни шаблони за отворање Final Cut Pro достапни за преземање и ќе ги споделиме со вас подолу. Вклучивме и инструкции за преземање, инсталирање и користење на овие шаблони за отварачи за да ве поттикне да се движите со вашите нови отварачи за видео. Ајде да нурнеме!

  Дел 1: Топ 30 Final Cut Pro Opener Шаблони за креативци

  Има многу содржина таму. Ако сакате да го привлечете вниманието на вашиот гледач, треба веднаш да го привлечете неговото внимание - пред да имаат шанса да се оддалечат и да продолжат понатаму. Овие шаблони за отварање се фантастичен начин да се започне силно веднаш надвор од портата. Има по нешто за секого на оваа листа, затоа прелистувајте и изберете ги вашите омилени.

  1. Бесплатен Glitch Sport

  Кога веќе зборуваме за спорт, овој отворач беше прилагоден направен само за спортски содржини. Тој е високоенергетски, шарен и интензивен. Пуштете ја вашата снимка и гледајте Glitch Sport како ги трансформира досадните клипови во моќна монтажа со духови. Размислете за ова ако имате какви било спортски содржини како што се кревање моќ, боречки вештини, тимски спортови или содржина за вежбање.

  Преземете го Glitch Sport за Бесплатно

  2. Бесплатни отворања за силуети

  Вклопете голем број содржини во овој краток, импресивен отворач. Тоа е високоИнкорпорирани системи

  разноврсна, за да можете да ја користите за секакви содржини, само вчитајте ги вашите залихи фотографии и имате отворач што ќе ја плени вашата публика веднаш пред портата.

  Преземете го силуетата бесплатно

  3. Отворач за типографија

  Овој енергичен и динамичен отворач додава моќно движење на вашите едноставни наслови. Користејќи бои и стилови на алфа, отворачот на типографија ги внесува вашите видеа со храбар нов изглед.

  Преземете го отворачот за типографија сега

  4. Dynamic Stomp Opener

  Комбинирајте ги вашите сопствени снимки заедно во вртлив, ритмички ансамбл со анимирани наслови, па дури и место за вашето лого. Dynamic Stomp Opener е храбар, енергичен пиштол за стартување за да започне со удар! Одлично за канали на YouTube, слајдови, воведи, реклами и видеа на социјалните мрежи.

  Преземете го Dynamic Stomp Opener сега

  Исто така види: Работен тек на Final Cut Pro за корекција на боја (упатство)

  5. Минимален отворач – едноставна промоција

  Ако сакате професионален, модерен вовед кој има енергија и класа, ова може да биде шаблонот за вас. Minimal Opener ги комбинира вашите видеа или слики заедно со графики со непречено движење, испреплетувајќи ги сликите со заштитните места за текст. Прекрасен избор за деловни презентации, продажни видеа, корпоративни реклами и многу повеќе!

  Преземете Minimal Opener – Simple Promo сега

  6. VHS Urban Hip Hop

  Додадете допир на стара школа, но динамични ефекти навашата снимка со овој шаблон за отворање Final Cut Pro. Со користење на стилски текстуални анимации, вашите видеа дефинитивно ќе ве стават на професионалната листа!

  Преземете VHS Urban Hip Hop сега

  7. Отворач на баговите

  Статичко, блескаво, енергично и кул – овој воведен шаблон одлично функционира за медиумски компании, трендовски брендови или Јутјубери со видеа со висока продукциска вредност. Поставете ја вашата сопствена снимка и гледајте го овој отворач како ги трансформира вашите фотографии или клипови во воодушевувачка секвенца на анимација!

  Преземете го Glitch Opener сега

  8. Урбан отворач

  Овој елегантен и стилски отворач има многу работи. Можете да го погледнете неколку пати и сепак да забележите нови детали, што е белег на навистина добар вовед. Згора на тоа, неговата мазна модуларна презентација го прави соодветен за модни брендови и урбани содржини.

  Преземете го Urban Opener сега

  9. Урбан гранџ отворач

  Подобрете ја вашата снимка со густи ефекти на стуткана хартија и анимации преполни со акција што ги преклопуваат вашите снимки. Овој шаблон е совршен за да додаде винтиџ, но модерен изглед на вашите спортски или урбани промоции.

  Преземете го Urban Grunge Opener сега

  10. Vlog Opener

  Насловот кажува сè, овој приклучок за отворање е дизајниран за влогери. Доаѓа во 2 верзии, отворач за готвење и отворач за патување, но навистина можете да додадете која било од вашите содржини на блог. Има голема динамикатекстуални места за да вклучите кредити за отворање или информации за вашето видео, што е одлично ако се обидувате да изградите бренд.

  Преземете го отворачот на блог сега

  11. Dynamic Fashion Opener

  Откријте ја вашата модна фотографија со стил и прикажете ја вашата фотографија за да го надополни вашиот блог или канал на YouTube! Нагласете ги вашите импресивни фотографии во колоритен аранжман со ритам и елеганција.

  Преземете го Dynamic Fashion Opener сега

  12. Retro Frames Opener

  Ретро Frames Opener е детален шаблон што создава тече филмска ролна на екранот. Ова е совршено за реклами во урбан стил или промоции за модни производи.

  Преземете го „Ретро отварачот“ сега

  13. Стилски отворач

  Имате канал за патување или начин на живот? Тогаш стилскиот отворач е она што го барате! Покажете ја својата работа без ништо друго да ви пречи. Гледајте ги вашите видеа како оживуваат во волшебно и впечатливо слајдшоу!

  Исто така види: Како да се создаде & засилувач; Користете Speed ​​Ramping во Premiere Pro (упатство)

  Преземете го Стилски отворач сега

  14. RGB отворач за дефекти

  Поврзете го појасот и подгответе се за подигнување! RGB Glitch Opener е возење со ракетна брзина, толку возбудливо што навистина би можеле да го користите како самостојна реклама или кратко видео. Претставете нови производи, покажете го вашето портфолио или создадете забавен промотивен отвор за вашиот канал!

  Преземете го RGB Glitch Opener сега

  15. Моден отворач

  Трепкапомеѓу сиви тонови и живи изливи на бои, Fashion Opener ги комбинира вашите слики или видео содржини за да формира светкава позадина и видно преклопува голем, задебелен текст на врвот. Ако имате порака за промовирање, ова е одлично отворање за да ја пренесете вашата порака додека го привлекувате вниманието на вашата публика.

  Преземете го Fashion Opener сега

  16. Отварач на мастило

  Сосема различно од претходните отворачи во списокот, Ink Opener се чувствува епско и елегантно. Тоа е бавно откривање на вашите фотографии преку течно прскање мастило, во стилска шема на сиви тонови. Ова е одличен шаблон за отворање документарни филмови, историски содржини, видеа од свадби или кој било грандиозен проект.

  Преземете го отворачот за мастило сега

  17. Урбан промо отворач

  Ако барате нешто различно и преполно со енергија, Урбан промо отворач е за вас. Одличен шаблон што користи фотографии, бои и текст за да го привлече и задржи вниманието на вашата публика. Дефинитивно задолжителен во вашиот следен промо проект!

  Преземете го Urban Promo Opener сега

  18. Summer Opener

  Спакувајте ги крпите за плажа и кремите за сончање, летото е тука и време е за патување. Summer Opener е топло, оптимистичко патување кое се провлекува низ вашите фотографии и видеа. Полн е со бујна енергија и ќе направи одличен отворач за вашето патување, забава, авантура или која било друга кул содржина.

  ПреземиЛетен отворач сега

  19. VHS Retro Opener

  Ретро вибрации изобилува со оваа хипна монтажа на тема VHS. Комплет со линии за скенирање, грешки во следењето и ретро фонтови – овој наслов е вистинско патување низ 90-тите. Користете го за вашата видео игра, музика или технолошка содржина и воодушевете ја вашата публика со целосно извонредно отворање!

  Преземете го VHS Retro Opener сега

  20. Моден отворач

  Известете ги вашите гледачи дека сте стилски и професионални со овој полиран моден отворач. Има смели текстуални места за да ја раскаже вашата приказна и динамични шарени анимации за да ја воодушеват вашата публика. Ова е високоенергетски вовед за да ја поттикнете вашата публика!

  Преземете го Fashion Opener сега

  21. Атмосферски отворач

  Ако личноста на вашето видео е префинета, грациозна и модерна – тогаш отварачот Атмосферски би можел совршено да одговара! Толку е мазно што може да биде самостојна реклама или можете да ја вчитате со интересна содржина за да го отворите вашето ТВ-шоу или корпоративна презентација.

  Преземете го Atmospheric Opener сега

  22. Comics Opener

  Comics Opener е чуден и филмски истовремено, исто како и секој друг стрип филм. Овој уникатен шаблон му доликува на смешен и неверојатен, со леснотија или едноставно се работи за стрипови. Одличен начин да го поставите расположението рано со вашата публика.

  Преземете го Comics Opener сега

  23. ОптимистОтворач

  Овој отворач раскажува приказна со впечатливи анимирани наслови и енергична светкава графика. Тоа е дефинитивно извонреден вовед за вашата оптимистичка содржина. Привлечете го вниманието на вашите гледачи со акција за запирање на лизгање!

  Преземете Upbeat Opener сега

  24. Grunge Opener

  Текстури на тексас, светкави пригушени бои и засилувач; валкани фонтови - сведоштво за стилот што е гранџ. Можете да ги приспособите насловите и фотографиите за да одговараат на вашето видео, особено ако вашата содржина е за музика, настани или стил. Импресионирајте ја вашата публика и оставете ѝ нешто за паметење!

  Преземете го Grunge Opener сега

  25. Urban Glitch Opener

  За разлика од другите воведни шаблони за дефекти, овој е бавен и размислува. Се чувствува како воведна секвенца за истражувачка мистерија. Ако сакате да ги отворате вашите видеа со самоуверено притаен темпо, во комбинација со извонредна блескава графика, тогаш ова е отворачот за вас.

  Преземете го Urban Glitch Opener сега

  26. Dynamic Opener

  Еве свеж модерен вовед со впечатливи длабоки бои. Тоа е добар избор за модни макари, кратки воведи, демо снимки на производи и многу повеќе. Користи динамична типографија што можете да ја приспособите и завршува со последната порака што можете да ја користите за насловот или слоганот на вашето видео.

  Преземете го Dynamic Opener сега

  27. Fast Stomp

  Еве еден единствен воведтоа сигурно ќе им се истакне на вашите гледачи. Има некои диви анимирани текстуални ефекти и ексцентрични анимации кои навистина ќе му дадат многу карактер на воведот на вашето видео. Згора на сето тоа, тоа е кратко и точно, па затоа е одлично за вовед во социјалните мрежи.

  Преземете го Fast Stomp сега

  28. Стилски отворач за бас

  Името кажува се, оваа трендовска секвенца не е ништо друго освен стил. Тоа е кратко и живо, а сепак мазно. Никогаш не престанува да се движи додека не се открие последното лого, што го прави убав почеток за вашите видеа. Совршено за промоции, реклами, сега и повеќе!

  Преземете го стилски отворач за бас сега

  29. Рамен 3D отворач

  Чист и фанки е новиот модерен дизајн! Ако барате шаблон кој е едноставен со примарни бои, но интерактивен со анимации со геометриски форми, Flat 3D Opener е одличен за вашата следна промоција или вовед во каналот.

  Преземете го Flat 3D Opener сега

  30. Динамичен отворач на Инстаграм

  Наполнете ги вашите приказни на Инстаграм со малку енергија! Вклучувајќи мазни транзиции и напредни насловни анимации, овој шаблон е одличен вовед во вашиот спортски или моден бренд и изданија на нови производи. Дајте ѝ на вашата публика нешто што сака да гледа повеќе од еднаш!

  Преземете го Динамичниот Инстаграм Оттворач сега

  Екстра бесплатни шаблони:

  10 бесплатни Final Cut Pro Отворачи

  <!--wp:core-embed/youtube {"url":"//www.youtube.com/watch?v=c5PwdNqa0SM","type":"video","providerNameSlug":"youtube","className":"wp -embed-aspect-16 Споделете ја оваа статија: <h2>Поврзани написиFinal Cut Pro

  Топ 20 Final Cut Pro LUT за маестрално оценување бои

  Прочитајте ја статијатаFinal Cut Pro

  Топ 16 шаблони за трејлери за Final Cut Pro за вашиот следен филмски проект

  Прочитајте ја статијатаAfter Effects

  Final Cut Pro vs After Effects - Што е подобро за вас во 2021 година

  Прочитајте ја статијата
  Motion Array
  • Дома
  • Пазар
  • Приклучоци Premiere Pro
   • Premiere Pro Transitions
   • Premiere Pro Effects
  • Интеграции
   • Adobe Extension
  • Видео соработка
  • Градење портфолио
  • Барања
  • Видео заедница
  • Цени
  Категории
  • Adobe After Effects
   • Шаблони на Adobe After Effects
   • Претходно поставувања на Adobe After Effects
  • Adobe Premiere Pro
   • Шаблони за Adobe Premiere Pro
   • Прилагодувања на Adobe Premiere Pro
   • MOGRTs
  • Adobe Premiere Rush
   • Adobe Premiere Rush Шаблони
  • DaVinci Resolve
   • Шаблони на DaVinci Resolve
   • DaVinci Resolve Macros
  • Final Cut Pro
   • Final Cut Pro Шаблони
  • Слики
   • Stock Photos
  • Аудио на залиха
   • Бесплатно авторски права

  David Romero

  Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.