28 Смешни звучни ефекти без хонорар кои најмногу ги користат Јутјуберите

 28 Смешни звучни ефекти без хонорар кои најмногу ги користат Јутјуберите

David Romero

Смешните звучни ефекти навистина го прават цртаниот филм. Каков би бил Роуд Ранер без тој неверојатно долг пад на наковалната и брза шема на стапало кога трча? Но, наоѓањето добри звучни ефекти може да биде предизвик ако не знаете каде да барате (или што да барате). За среќа, собравме 28 од најдобрите смешни звучни ефекти за да ги користите во вашиот следен проект.

Топ смешни звучни ефекти за видеата на YouTube

1. Звучен пакет за скокање

Појавувањето на меурчиња може да биде ефективен начин да го привлечете вниманието на публиката кон некој елемент од вашиот проект. Pop Up Sound Pack содржи 13 светли, забавни единечни и мултипоп звуци.

Преземете го Pop Up Sound Pack сега

2. Cartoon Slip

Замислете да се лизнете на кора од банана во цртан филм - тоа е она што го добивате со Cartoon Slip. Класичен, со висок тон, лизгачки крик кој е совршен за вашиот следен проект за анимација.

Преземете го ливчето за цртан филм сега

3. Air Horn

Air Horn има пет различни клипови за воздушни рогови од кои можете да изберете. Без разлика дали уредувате сцена на стадион или подготвувате филмски воздушен напад, ова може да биде совршен избор за вас.

Преземете го Air Horn сега

4. Stop Tape – Failed

The Stop Tape – Неуспешниот звучен ефект содржи четири различни синтетизирани запирања на лента. Без разлика дали барате нешто да додадете во редоследот на прекин на блогот.

Преземете ја лентата за стопирање – не успеа сега

5. Цртан шамар

Акобарате традиционална цртана шлаканица, ова е звучниот ефект за вас. Овој пакет смешни звучни ефекти без хонорар ви дава осум звуци за избор.

Преземете го Cartoon Slap сега

6. Цртан филм Boing Jump

Друг класичен звук е jump boing. Овој забавен пакет со звучни ефекти доаѓа со четири различни звуци за скокање на доинк за вашиот следен проект за ретро цртан филм.

Преземи цртан филм Boing Jump сега

7. Child Ha-Ha SFX

Постојат шест варијации на смеење слични на детето во Child Ha-Ha SFX. Ако ја барате вашата совршена смеа како Телетаби, можеби ќе ја најдете овде.

Преземете го Child Ha-Ha SFX сега

8. Смеење на цртан филм

Со 11 забавни цртани смеа, пакетот звучни ефекти на Цртани смеа е одличен за да додадете малку радост на вашиот следен проект. Користете ги во вашите забавни анимации, неуспешни видеа, па дури и во вашата следна хит игра.

Преземете го цртан филм Laugh Now

9. Пристигнување на кумата на самовилите

Вашата цртана бајка заслужува магија, треперење на ѕвончето, а Пристигнувањето на кумата на самовилите испорачува. Со харфа и ѕвоно, тој е совршен за оние повеќе театарски сцени.

Преземете го Fairy Godmother Arrival сега

10. Smelly Farts

Доколку бруто и крцкаво звукот е на списокот со звучни ефекти, тогаш пакетот Smelly Farts е за вас. Овој комичен пакет содржи пет различни гласни и смешни звуци на прдеж.

Преземи SmellyПрди сега

11. Смешни свирежи што паѓаат

Сите моравме да го слушаме тој чудно долг звук на свирче кога паѓа наковалната или некој лик паѓа од неверојатно висока висина. Ако сакате да направите своја верзија, Funny Falling Whistles е за вас.

Преземете ги смешни свирки што паѓаат сега

12. Комичен пакет за цртани филмови

Со шушкави, ѕвона, меурчиња што пукаат и низа други забавни звуци што ќе ги користите во вашиот следен комичен проект. Овие се совршени за вашата следна игра, анимација или комедија.

Преземете го комичниот пакет за цртани филмови сега

13. Doing Doing

Барате нешто слично на Tigger за да го додадете во вашиот следен проект? Пакетот за смешни звучни ефекти Doing Doing содржи четири хумористични изведби кои се подготвени за се.

Преземете го Doing Doing Now

14. Цртан свирче

Ако барате смешни звучни ефекти што ги користат Јутјуберите, не гледајте подалеку од комичниот „Свир на цртани филмови“. Со пет варијации, вие сте обврзани да најдете нешто што работи за вас таму.

Преземи цртан филм Whistle сега

15. Cartoon Voice Uh-Oh

Барате комично олеснување кога нешто тргне наопаку во вашиот проект за анимација? Cartoon Voice Uh-Oh обезбедува цртан филм како бебе „ух-о“ кој е совршен за тие сцени.

Преземете го Cartoon Voice Uh-Oh сега

16. Човечко свиркање

Можете да свиркате на многу начини и човечкото свирењезвучните ефекти ви даваат девет различни избори. Од свиреж до почетокот на птичјиот тон, треба да можете да најдете еден за вашиот следен проект.

Преземете го Human Whistling сега

17. Цртани смешни свирчиња Fx Pack

Ако на вашиот свирче му треба уште малку удар за тоа, пакетот Cartoon Funny Whistle Fx има класичен свирче како кловн. Има девет различни избори, така што големи се шансите да ја пронајдете вашата форма.

Исто така види: Создадете 2 трендовски ефекти на треперење во Premiere Pro (5 шаблони)

Преземете го пакетот со цртан филм Funny Whistle Fx сега

18. Брзо брборење од цртан филм

Без разлика дали ја правите најновата и најдобрата игра базирана на Симс или имате лик од цртан филм кој брзо зборува, Брзо муабет од цртан филм е за вас. Се одликува со девет различни глупави ликови кои брзо зборуваат.

Преземи цртан филм Fast Chattering сега

19. Комедија Вах-Вах труби

Ва-Вах е класична комедија за кога нешто навистина тргне наопаку. Во придружба на старовремен регтајм пијано, овие седум различни повторувања се одлични за вашата следна анимирана грешка.

Преземете ја Comedy Wah-Wah Trumpets сега

Исто така види: Над 20 филмски прекривки за прашина & засилувач; Текстури за уредници

20. Смешни течни звучни ефекти

Смешни течни звучни ефекти се одликуваат со 12 различни течни елементи кои личат на прдеж за да додадете малку хумор на вашето следно парче.

Преземете ги смешни течни звучни ефекти сега

21. Пакет за нејасен говор

Не можете да издвоите ниту еден од зборовите воПакет за нејасен говор, но, пак, тоа е поентата. Се одликува со три различни избори за неразбирлив нејасен говор за да го зачини вашиот следен проект.

Преземете го пакетот за нејасен говор сега

22. Funny Voice Escape Exclamation FX

Funny Voice Escape Exclamation FX има три различни забавни гласовни ефекти. Без разлика дали имате глупави крадци или глупави пирати во вашиот проект, овие извици можат да ви помогнат да се смеете или два.

Преземете го Funny Voice Escape Exclamation FX сега

23. Цртан глас Бла Бла Бла

На кој проект не му треба глас на цртан филм со бебешки звук кој повторува „бла бла бла“ - ако вашиот има, тогаш имате среќа. Постојат четири комични варијации вклучени во ова смешно преземање звучни ефекти.

Преземете го гласот на цртан филм Бла Бла Бла сега

24. Vibration Wobble

Доколку вибрациите кои се нишаат би му додале малку живот на вашиот следен проект, звучниот ефект Vibration Wobble има три треперливи пружини за избор.

Преземете го Vibration Wobble сега

25. Цртан глас Uweee

Постојат 3 различни варијации на глас налик на цртан филм кој вика „увеее“ во овие смешни копчиња за звучни ефекти. Изразувањето радост, задоволство или победа никогаш не било полесно.

Преземете го Cartoon Voice Uweee сега

26. Патката што се смее

Ако сакате да додадете малку комедија на вашиот следен проект, Шајката се смее само зати. Се одликува со шарлатански смеа погодни за забавна сцена.

Преземете го Laughing Duck сега

27. Lo-Fi Electronic Toy Like

Lo-Fi Electronic Toy Like е звучен ефект кој е направен за проект поставен во 80-тите. Со звучни сигнали и крцкање како да доаѓаат од стара видео игра, совршено ќе се вклопи во вашето смешно видео.

Преземете Lo-Fi Electronic Toy Like Now

28. Кивање

Овој звук на кивање е дефинитивно резервиран за пример на цртан филм бидејќи не звучи како вистинска личност - но ако барате симпатично забавно кивање, ова може да биде ефектот за вас.

Преземете го Sneezing сега


Вистинските смешни звучни ефекти може да го одведат вашиот проект од комичен до смешен со удирање колена. Но, треба да го пронајдете вистинскиот. Со илјадници звучни ефекти од кои можете да изберете, Motion Array е најдоброто место за да го пронајдете вистинското смешно одговарање.

За дополнителни звучни ефекти што можете да ги преземете од Motion Array, погледнете ја нашата листа на преодни звучни ефекти, страшни звучни ефекти и популарни звучни ефекти на YouTube.

David Romero

Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.