25 Тренди музика во заднина без авторски права за видеа на Инстаграм & засилувач; Макари

 25 Тренди музика во заднина без авторски права за видеа на Инстаграм & засилувач; Макари

David Romero

Не е важно само визуелното кога станува збор за создавање содржина што привлекува внимание на социјалните мрежи. Во денешно време, наоѓањето и мешањето на вистинската музика без авторски права за видеата на Инстаграм ја менува играта. Создадете неверојатни промоции, реклами и забавни макари користејќи модерна и популарна музика без да се грижите за проблемите со лиценцирањето. Започнете со овие 25 оптимистички и забавни избори денес!

Исто така види: TikTok vs YouTube: Што треба да користите за вашиот маркетинг во 2022 година?

Музика без хонорар за менувач на игри за создавачи на Инстаграм

1. Греј небо

Греј небо е мазен џем што би ја направил идеалната мелодија за задниот дел на бавно движечката ролна за патување со прекрасни поставки. Оваа lo-fi хип-хоп песна содржи ретро синти, длабок бас, пијано и тесни ритам.

Преземете го Grey Sky сега

2. Запали го светот

За нешто со малку повеќе возбуда и малку гранџ, проверете „Запали го светот“. Оваа мотивациска песна содржи колекција од рогови, органи, бас, електрични гитари и пулсирачки ритам.

Преземи го Set The World On Fire сега

3. Under The Clouds

Меко и стилски, Under The Clouds се одликува со нежен пијано, жлебен бас, светол сакс, труби и цврсти ритам. Оваа ниско-фај хип-хоп песна ќе биде совршена поддршка за вашиот следен животен стил.

Преземи под облаците сега

4. This Is My Story

This Is My Story има модерен оптимистички и мотивациски воздух во себе. Со EDM синти, длабокибас, воздушни подлоги и бучни тапани, оваа песна може совршено да одговара на вашата следна реклама на Инстаграм.

Преземете ја This Is My Story сега

5. Совршено во ред

Одржувањето на кул атмосферата, но додавањето малку жлеб во него е совршено во ред. Оваа електрохип-хоп песна содржи длабок бас, плескање, саксоводи и синти, сите назад со стабилен, класичен ритам.

Преземете совршено во моментов

6. Urban Sunrise

Urban Sunrise е исполнет со возбудливи вокални резови кои сигурно ќе ја одржат вашата публика во добро расположение. Ова парче музика без авторски права за Инстаграм има вистинско летно расположение, со кул битови и синти.

Преземи Urban Sunrise сега

7. Phony

Phony има вистинска стара школа атмосфера во себе. Ова фанки, ло-фај хип-хоп парче се одликува со кул бас со копчиња, вокални резови, гитари и ритам на возење. Тоа е совршена песна без авторски права за вашата следна промоција на Инстаграм.

Преземете го Phony сега

8. Feeling Inspired

Како отворање на класичен тинејџерски филм, Feeling Inspired е забавна поп-рок песна која е совршена за да го започнете денот со добра нота. Оваа песна е совршена за вашиот следен краток блог на Инстаграм и содржи жици, клавиши, вокални резови, воздушни гитари и тапани.

Преземете го Feeling Inspired сега

9. Одете за тоа!

Ако ја барате најдобрата музика без авторски права за видеата на Инстаграм, Go For It е за вас. ОваЕлектронската песна е совршена за корпорации или креативци и содржи жици, синти, влошки и хип-хоп ритами.

Преземете го Go For It Now

10. Светлиот зрак на светлината

Светлиот зрак на светлината е оптимист, модерен хип-хоп ритам совршен за вашето следно видео на Инстаграм. Оваа песна содржи лајт копчиња, вокални рифови и воздушести гитари. Без разлика дали промовирате мода или патувате, тоа е одличен избор!

Преземете го Bright Beam Of Light сега

11. Совршено во ред

За непречено, жлебно парче музика без авторски права за Instagram, постои Perfectly All Right. Оваа песна има класичен ритам кој содржи бас, сакс, плескање и синти. Добро е прилагоден за вашиот следен блог за патување во ноќен живот.

Преземи совршено во моментов

12. Walk Away

Walk Away има винтиџ атмосфера со својата комбинација на е-пијано, вокали, гитари и жици. Ако барате жлебна песна за поддршка на некои урбани снимки на Инстаграм, ова е главен кандидат.

Преземете го Walk Away сега

13. In The City

Доколку сакате оптимистичка песна која содржи одлични вокални парчиња, In The City е за вас. Оваа урбана песна без авторски права е совршена за Instagram со својот кул ритам, гитара и пулсирачки пијано. Не можете да погрешите ако го поддржите вашето следно модно видео со него.

Преземи во градот сега

14. Obey The Fashion

Obey The Fashion се одликува со студен амбиентсовршен за промовирање луксуз на социјалните мрежи. Оваа нумера создава кул искуство со воздушести синтини, блескави ритам, влошки и вокални парчиња.

Преземете ја Obey The Fashion Now

15. Технички тек

За апстрактно чувство кое се нурнува во светот на технологијата, Техничкиот тек е вашата патека. Тоа е грозно парче индустриска електронска музика што содржи битови, електронски синти, SFX елементи и далечни арпеж.

Преземете го Technical Flow сега

16. Keep Ya Head Up

Keep Ya Head Up е силна песна која содржи запирања, плескање, дувачки, бас, перкусии и кул пијано. Тоа е одлична песна на Инстаграм без авторски права што можете да ја додадете зад вашето следно промотивно видео.

Преземете го Keep Ya Head Up сега

17. The Rising Rays

Rising Rays некако успева да обезбеди оптимист и инспиративно чувство, додека сè уште е смирен, ладен и прибран. Со синтисајзери, бас, плескање, вокални копчиња и воздушни подлоги, сигурно ќе ги воодушеви вашите обожаватели на Инстаграм.

Преземете го The Rising Rays сега

18. Вдишување

Оние во потрага по оптимистичка, привлечна поп-мелодија ќе се воодушеват од Вдишувањето. Совршена за макари на Инстаграм, оваа песна содржи кул тапани, плескање, пијана, гитари, удари и вокални битови.

Преземи Inhalation Now

19. Ритам на животот

Исполнет со возбудлив фанк, Ритамот на животот е еден од ониепривлечни мелодии кои би можеле да предизвикаат запирање на лизгањето доколку се користат правилно. Преполно е со месинг, гитари, пијано, тапани, плескање и кул бас.

Преземете го Ритамот на животот сега

20. Rock This Way

Идеален за сегмент исполнет со спорт, Rock This Way е привлечна, привлечна хип-хоп песна. Без разлика дали сакате да поддржите блог или промо, тој се одликува со кул, жлебен бас, возбудливи електронски тапани, синти, гитари и гребење.

Преземете го Rock This Way сега

21. Незапирлива енергија

Со силни вокални куки, Unstoppable Energy е забавна и ударна песна. Се одликува со синти, сакс, рок гитари, запирања, плескање, зачинети вибрации и кул вокални куки.

Исто така види: 25 Слободен & засилувач; Премиум пакети за транзиција за преземање за Premiere Pro

Преземете незапирлива енергија сега

22. Rhythmic Decisions

Rhythmic Decisions е одличен избор ако барате нешто забавно и забавно. Ова парче музика во заднина за видеата на Инстаграм содржи гитари, рогови, плескање, тапани, перкусии и бас.

Преземете ги ритмичките одлуки сега

23. The Quiet Sounds

The Quiet Sounds е урбана модерна песна која содржи воздушесто пијано, синти, чекани, длабок бас и вокал. Неговиот разновиден звук значи дека можете да го користите за да поддржите што било, од мода до патување.

Преземете го The Quiet Sounds сега

24. Remixed Life

Ако барате нешто со променливо, битбокс чувство, Remixed Life е за вас. Оваа хип-хоп песна се карактеризирасинти, суббас, битови за гитара, електро перкусии и вокални ефекти кои одлично се вклопуваат за технолошки промоции.

Преземете го Remixed Life сега

25. Alive And Well

Alive And Well е оптимистичка хип-хоп песна која може да се искористи за да направи вистински шмек на Инстаграм. Оваа песна содржи гребење, бас, бум-бап ритам, месинг хитови и вокални отсеци за совршен урбан микс.

Преземете Alive And Well сега


Да го подигнете вашиот проект на следното ниво значи да пронајдете одлично парче музика со кое можете да го спарите, а Motion Array има сте опфатени. Не само што можете да најдете одлична музика без хонорар за вашите видеа на Инстаграм, туку има илјадници нумери кои одговараат на секое кино расположение.

David Romero

Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.