18 шаблони за транзиција на дефекти кои мора да ги има после ефекти

 18 шаблони за транзиција на дефекти кои мора да ги има после ефекти

David Romero

Транзициите на дефекти се модерни и стилски ефекти што можете да ги вклучите во вашите видеа за да преминете од една сцена до друга или да воведете лого. Тие можат да се користат наместо други транзиции, како што се марамчиња и блескави леќи и да им дадат на вашата снимка еден вид напнат, дигитален амбиент што функционира брилијантно кога е поврзан со соодветен дизајн на звук. Ако барате привлечни транзиции на дефекти во After Effects, има многу шаблони достапни во Motion Array.

Резиме

  Дел 1: 18 импресивни последователни ефекти Транзиции на дефекти за креативци

  1. Glitch Transitions

  Овие 25 ефекти на дефекти се неверојатно лесни за користење во After Effects, без потреба од додатоци. Едноставно повлечете ги и пуштете ги на вашата временска линија и рендерирајте ги за само неколку моменти. Гарантирано ќе ја оживее секоја снимка.

  Преземете го Glitch Transitions сега

  2. Брзи транзиции на дефекти

  Дигитални, апстрактни и возбудливи, има 6 уникатни транзиции на дефекти во овој пакет за играње. Секој од нив има разновидни форми и бои и може да се користи во широк опсег на содржини, од модни видеа до корпоративни промоции и прегледи на технолошки производи.

  Исто така види: Како да ги поправите заматените форми во последователните ефекти: Што да направите ако слоевите на формата се надвор од фокусот

  Преземете ги брзите транзиции на грешки сега

  3. Транзиции на дефекти со наслови

  Убавото нешто во врска со транзициите на дефекти е нивното користење за воведување логоа и наслови. Овој шаблон доаѓа со вграден текст откријте, така што сите виетреба да направите е да ја поредите снимката и да го замените текстот со ваш за да создадете инстант резултати.

  Преземете ги транзициите на дефекти со наслови сега

  4. Glitch Transitions Vol 2

  Грешките во овој преоден пакет имаат одлична статичка атмосфера за нив. Одлично за преминување помеѓу кадри од камера во научно-фантастични и хорор филмови, со безбедносна камера или атмосфера на скриена камера.

  Преземете го Glitch Transitions Vol 2 сега

  5. Glitch Transitions Vol 4

  Изберете од 15 грешки во различни текстури и бои во овој преоден пакет. Достапни во 4K и HD, се што треба да направите е да ги повлечете на временската линија и да ги распоредите вашите медиуми за да добиете совршена транзиција.

  Преземете го Glitch Transitions Vol 4 сега

  6. Транзиција на грешка во пиксели

  Транзицијата на дефект на пиксели ја искривува сликата во екран од пиксели, префрлајќи се во следната сцена. Тоа е одличен начин за дигитализирање на вашите снимки и совршен за секаков вид ретро, ​​дигитална или содржина во стил на видеоигри.

  Преземете го Pixel Glitch Transition Now

  7. Нема транзиции со дефекти во сигналот

  Ова е забавен шаблон кој игра на идејата за лабави врски во безбедносните камери. Дефинитивно би направил брилијантен додаток на вашите кратки трилерски филмови или видеа со прегледи на технологија на YouTube.

  Преземете „Без сигнали со транзиции“ сега

  8. 24 Дигитална грешкаТранзиции

  Овој мамут пакет содржи широк спектар на стилови на транзиција на дефекти, од менување на пиксели до искривување на слики и статични удари. Со сите вклучени вертикални, хоризонтални ефекти, зумирање, истегнување и изобличување, вие сигурно ќе најдете нешто што ви се допаѓа.

  Преземете 24 транзиции на дигитални дефекти сега

  9. Транзиции на текст со пропусти

  Еве поинаков став за транзицијата на дефекти - наместо да ја искривувате снимката, обидете се да го смените самиот текст. Ова е одличен начин да се анимира текстот од една реченица во друга на екранот, а ефектот е лесно да се примени и на вашата временска рамка.

  Преземете ја сегашната верзија на Glitch Text Transitions

  10. 35 транзиции на дефекти

  Со таква огромна низа на транзиции достапни во овој пакет, гарантирано ќе го најдете совршениот. Текстуални грешки, статични транзиции во целосна рамка, сите во различни бои и форми и текстури за секој можен проект се достапни овде.

  Преземете 35 транзиции на грешки сега

  11. 10 транзиции со дефекти

  Изберете го вашиот фаворит од овие 10 транзиции, сите во различни бои и форми. Можете да ги користите овие транзиции на дефекти во речиси секој вид на проект што го сакате - од технолошки прегледи до видеа за празници.

  Преземете 10 транзиции на дефекти сега

  12. Дигитални транзиции на дефекти

  Лесни, модерни, ефективни – што повеќеможеш ли да прашаш од пакет транзиции со дефекти? Без потреба од приклучоци, овие се идеални за оние од вас кои штотуку почнуваат со After Effects кои сакаат брзи и пријатни резултати.

  Преземете го Digital Glitch Transitions сега

  13. Премин на текст со пропусти + заднина

  Изберете од 10 текстуални транзиции и 6 транзиции во заднина, сите со различни стилови на дефекти. Додајте ги на вашите презентации, наслови на ТВ-серии, брендирана содржина или лични видеа за да создадете прекрасни ефекти на дефекти низ целиот свет.

  Преземете ги „Транзиции на текст со пропусти“ + заднина сега

  14. Глик VHS Text Transitions

  Ако барате инстант резултати за подобрување на вашите проекти, обидете се со овие VHS транзиции со дефекти. Дајте им на вашите текстуални транзиции ретро VHS атмосфера со различни бои и различни количини на изобличување од кои можете да изберете.

  Преземете го Glitch VHS Text Transitions сега

  15. 10 грешки

  Заменете ги медиумите во овој пакет за сè што сакате - текст, снимка или слики - и овие 4K грешки гарантирано ќе направат вашите транзиции да изгледаат фантастично. Тие се нервозни, модерни, па дури и вклучуваат краток видео туторијал.

  Преземете 10 Glitches сега

  16. GlitchMaker Toolkit

  Ако барате повеќе приспособување на вашите ефекти за дефекти, обидете се да го користите овој комплет алатки за создавање грешки! Одличен приклучок кој содржи повеќе од 60 транзиции, 60насловни анимации, 60 преклопувања и 200 звучни ефекти за да креирате сопствени транзиции на дефекти од нула.

  Преземете го GlitchMaker Toolkit сега

  17. Лого за дефекти

  Користењето на транзиција на дефект за да се дојде до лого е одличен, привлечен начин за воведување на вашето брендирање во вашето видео. Овој пакет содржи две различни верзии во 2 соодноси за да ја задржите конзистентноста на вашите проекти.

  Преземете го логото за грешка сега

  18. Транзиции во форма на дефекти

  Веројатно најчистите од сите транзиции, овие форми се лизгаат прекрасно по екранот за да ја откријат снимката или сликата под него. Тоа е одличен ефект и исто така супер лесен за употреба. Едноставно влечете и испуштете ги и заменете ги медиумот во проектот.

  Преземете го Glitch Shape Transitions сега

  Дел 2: Совети за користење на Glitch Transitions во After Effects

  Значи, решивте да вклучите некои транзиции на дефекти во вашето видео. Транзициите на дефекти се особено добри за преминување помеѓу сцени во високоенергетски, модерни проекти како што се промо, реклами, видеа за презентација, а не, на пример, во драми со бавно снимање.

  Што е следно? Еве неколку совети и трикови за тоа како успешно да ги користите и кога можеби сакате да избегнете да ги користите.

  Исто така види: Совладајте го ефектот на стабилизација заклучен во Final Cut Pro

  1. Додајте звучни ефекти

  Тие ќе ви помогнат да ја пренесете вашата снимка до следната сцена и да ја избегнете транзицијатанапнат. Користете звучен ефект што одговара на изгледот и чувството на транзицијата, како што е гребење на плоча, звук со дефект или статичен.

  2. Бидете внимателни каде ги ставате

  Не отсекувајте важен текст или клучен момент од сликата. Најдобро е да ја напуштите сцената што е можно порано и да влезете во следната сцена што е можно подоцна, но ако користите транзиција, снимката дополнително се скратува, па бидете внимателни дека сè уште ја пренесувате вашата порака.

  3. Избегнувајте Jump Cuts

  Сакате вашите транзиции да бидат беспрекорно интегрирани во вашиот филм, а скоковите може да бидат збунувачки за гледачот ако не се ставени намерно.

  4. Користете со цел

  Ова ќе обезбеди дека го добивате најдобриот можен ефект. Внимавајте каде точно ги користите и не изобилно расфрлајте ги заради тоа.

  5. Бидете креативни

  Обидете се да преминете помеѓу текст, логоа или други графички елементи. Можете исто така да додавате ефекти на дефекти на вашите главни теми за убав изглед да одговара на ритамот на песната.


  Транзициите на грешки се возбудливи, динамични ефекти кои гарантираат дека ќе додадат интерес на вашите видеа. Тие можат да се користат во речиси секое парче видео содржина ако стилот е правилен и кој било дел од видеото, од премин помеѓу клипови до анимирање на текст и откривање логоа. Сè што треба да направите е да го изберете образецот што ви се допаѓанајдоброто, преземете го и заменете го медиумот со вашите избрани клипови. Обрнете внимателно на тоа како и каде ги користите транзициите на дефекти во After Effects за да создадете најдобри можни резултати.

  David Romero

  Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.