16 совршени слики за Денот на благодарноста за вашите социјални објави

 16 совршени слики за Денот на благодарноста за вашите социјални објави

David Romero

Кога станува збор за еден од најпријатните семејни собири во годината, Денот на благодарноста е најдобриот празник. Од живописни украси до традиции на храна, дефинитивно е прослава за целото семејство. Но, дури и пред вечерата, како планирате да ги поканите сите или да споделите за среќната прилика? Создадовме прекрасна листа на слики за Денот на благодарноста без хонорар за вашите претстојни празнични проекти.

Резиме

  1. Среќен Ден на благодарноста

  Оваа слика за Денот на благодарноста е совршената слика што можете да ја користите за вашата е-пошта или видео покани за вашето семејство. Прекрасното поставување на есенската маса и белиот простор ви овозможуваат да ја напишете посакуваната порака за прослава.

  2. Голема тиква со јаболка и ореви

  Овој совршен рустикален дрвен амбиент за Денот на благодарноста може да биде се користи како позадина за додавање текст или како транзиција во вашето семејно видео. Со доволно простор за копирање, можете да додавате наслови на секции или пораки од пониска третина за вашите покани за видео.

  3. Рамка со венец од есенски лисја

  Со прекрасна живописна портокалова позадина со лисја, Рамката со венец од есенски лисја е уште една одлична слика во позадина за испраќање на вашите желби за Денот на благодарноста до семејството и пријателите. Користете ја како графика за зачувување на датумот за да го одбележите семејното собирање.

  4. Концепт за Ноќта на вештерките или Денот на благодарноста

  Оваа слика е малку позабавна и совршена за децатаслики од активности или дури и како симпатична фотографија за поставување на сместување за делот на масата за Денот на благодарноста на децата. Можете да ја користите и како картичка од менито ако имате поголема семејна вечера.

  5. Честитка за среќен Денот на благодарноста

  Ако сакате да креирате поедноставна честитка за вашиот настан за Денот на благодарноста, оваа залидна фотографија содржи тиква и есенски лисја наоколу. Користете го како покана или слика за отворање за вашите семејни видеа.

  6. Печена мисирка

  Ниту една друга слика не нè тера да размислуваме за Денот на благодарноста, освен убаво зготвена мисирка. Сликата „Печена мисирка“ се одликува со гламурозен изглед на прекрасна маса за вечера со главното јадење во центарот.

  Исто така види: 6 Готово од филмот на Стивен Содерберг „Нездраво за филмаџии со буџет“.

  7. Пита со тиква

  Ако ја одржувате прославата на Денот на благодарноста помала и барајќи да користите едноставна слика, питата со тиква е одлична опција. Особено ако печењето пита е ваш специјалитет и омилен дел од вечерите со семејството, дефинитивно додајте го ова во колекцијата со видео покани.

  8. Декорација за Денот на благодарноста

  Уште едно едноставно елегантна слика за поставување маса со многу бел простор; направете ја оваа слика за Денот на благодарноста одлична опција за покана. Оваа празнична композиција може да се користи и за кој било друг есенски настан на кој планирате да организирате и да испратите покани!

  Исто така види: Научете како да креирате динамични After Effects видео воведи во ѕидот (+6 шаблони)

  9. Лате со зачинет тиква

  Ниту еден друг есенски пијалок не е толку сакан во споредба со латето зачинето со тиква! Со многу брзањево кафулињата додека се движат првите денови од септември, оваа прекрасна композиција е одличен начин да креирате едноставни покани или да направите фотографии од насловните страници на социјалните мрежи за вашите сметки.

  10. Денот на благодарноста со семејството

  Оваа слика за Денот на благодарноста е единствената вертикална слика на нашата листа, со прекрасен портрет на семејство кое се моли и јаде заедно на масата. Дефинитивно има потрадиционален изглед и чувство за вашите видео покани.

  11. Молитви пред вечера

  Ако имате потрадиционално потекло или работите на проект фокусиран на религија, оваа залидна фотографија за Денот на благодарноста е суптилна, но со живописни слики на среќен и благодарен дом. Користете го во вашето следно семејно видео или покана за вечера за семејството и пријателите.

  12. Денот на благодарноста и есенската вечера

  Ако сакате поелегантен изглед на покана, оваа слика за Денот на благодарноста на гарнитура за маса со сива и златна чинија и чаршавот е многу кралски. Создадете покана што одговара на тонот и чувството на вашата претстојна семејна празнична прослава.

  13. Есенски аранжман

  Ова е уште една рустикална слика со есенски распоред на шарени лисја и бобинки . Тоа може да биде вашата следна есенска насловна фотографија на вашите социјални сметки или може да се користи како живописна слика во позадина.

  14. Тиква и суви цветови

  Ако барате минималистички Есенски состав за Денот на благодарноста,Pumpkin And Dred Flowers има вистинска количина на чист и некомплициран дизајн. Може да се користи како позадина, покана или насловна страница за социјална приказна со есенска тематика.

  15. Позадина на есенскиот ден на благодарноста

  Кој подобар начин да се прикаже Денот на благодарноста од пита со тиква! Се одликува со жива композиција, со есенско овошје и цвеќиња на тиркизна рустикална дрвена маса со домаќинот кој држи вкусна печена пита. Совршен дизајн за покана за добредојде на вашите гости.

  16. Состав за празникот Денот на благодарноста

  Дизајнот и темата на масата се последното парче на секоја забава или празнична прослава. Оваа слика за Денот на благодарноста е одличен начин да се вградат есенски бои, тикви, пченкарни и шарени есенски лисја за вашата следна есен или дури и забава за Ноќта на вештерките.


  Без разлика дали ги уредувате вашите снимки и видеа од претходните Семејно собирање на Денот на благодарноста или креирање кратки клипови и социјални видеа за вашиот нов настан, оваа листа на топ 16 слики за Денот на благодарноста е одлично место за собирање дополнителни ресурси. Можете да креирате покани, транзиции и корици за вашите социјални објави, од поставки за табели до шарени позадини. Импресионирајте го вашето семејство и пријателите со вашата новооткриена креативност користејќи заеднички фотографии и клипови.

  David Romero

  Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.