14 Највисоко ниво Final Cut Pro икони за социјални медиуми & засилувач; Пакети за уредници

 14 Највисоко ниво Final Cut Pro икони за социјални медиуми & засилувач; Пакети за уредници

David Romero

Поврзувањето и промовирањето на сите ваши сметки на социјалните мрежи заедно е важно кога го развивате вашиот бренд онлајн. Еден одличен начин да ја вклучите вашата публика е да користите анимирани елементи, пониски третини и икони за социјални медиуми што се ставаат во вашето видео во интервали. Слично на налепниците или повиците за акција, користењето на овие забавни дизајни ќе отвори нови начини за подобрување на вашето следење и споделување вредни содржини на значаен начин. Можете да започнете денес, со користење на една од најдобрите 14 икони и пакети за социјалните медиуми за Final Cut Pro на нашата листа.

Резиме

  Дел 1: Најпопуларни Икони за социјални медиуми & засилувач; Пакети за Final Cut Pro

  1. Пакет со икони за социјални мрежи

  Украсете ги и дизајнирајте ги вашите социјални видеа со овој неверојатен пакет со икони за Final Cut Pro, кој содржи мазни анимации кои создаваат забавни наслови што можете лесно да ги уредувате. Наведете ги вашите различни социјални сметки за да ја промовирате вашата содржина или да се поврзете со дополнителни информации и промоции на интернет.

  Преземете го пакетот со икони за социјални мрежи сега

  2. Пакет со социјални медиуми 3D

  Користете ги овие кул 3D анимирани социјални икони за правилно прикажување и промовирање на другите профили на вашите онлајн брендови на Facebook, Instagram, YouTube, како и Behance и Dribble. Со вкупно 9 логоа, можете да изберете од, лесно да ги уредувате стилските наслови по ваш вкус и да ги вклопите во кој било од вашите претстојни проекти.

  Преземете го пакетот социјални медиуми 3D сега

  3. СоцијалниМедиумски пакет

  Овој неверојатен пакет со 70 средства, со помали третини, следете нè икони и наслови, крајни екрани, цитати со фотографии, а исто така и анимирани логоа и икони. Лесно вклучете ги вашите сметки на Facebook, Instagram, Twitter и YouTube на вашите видеа и зголемете ги вашите следбеници.

  Исто така види: 23 БЕСПЛАТНО & засилувач; Шаблони за анимација на премиум лого за After Effects (Плус туторијал)

  Преземете го пакетот за социјални медиуми сега

  4. Instagram Elements Toolkit

  Ако работите главно на Instagram, оваа алатка полн со неверојатни елементи е совршена за вашиот арсенал. Во овој пакет, добивате 26 анимирани икони, како што се бришење нагоре, преклопувања што ги врамуваат вашите објави и други копчиња и ставки за повик за акција. Лесно променете ја бојата, текстот и големината за да создадете попривлечни објави и приказни на Инстаграм.

  Преземете го пакетот алатки за елементи на Instagram сега

  5. 63 пониски третини од социјалните мрежи

  Со 3 неверојатни стилови и 63 непречено анимирани икони и наслови, додавањето помали третини на вашите видеа никогаш не било полесно. Добијте целосна контрола врз бојата, времетраењето, позицијата и големината за поврзување со вашите сопствени сметки или партнерски социјални профили.

  Преземете 63 социјални медиуми пониски третини сега

  6 . Градиент социјални медиуми пониски третини

  Ако барате светли пониски третини од социјалните медиуми, овој пакет икони и елементи во стил на неонски градиент е многу корисен за прикажување на важни линкови на онлајн профили. Подготвен за употреба и додавање во кое било видео за промоции,производ открива, или големи најави.

  Преземете го Gradient Social Media Lower Thirds сега

  7. Елементи за претплата

  Додавањето анимации и елементи во стил на налепници на вашите видеа ги прави попривлечни и забавни за гледачите. Овој Final Cut Pro пакет од 9 елементи за претплата, со 3 опции за допаѓања, претплати и известувања, е совршен за вашите видеа на YouTube да ги зголемат вашите следбеници и да ги споделуваат претстојните вести.

  Преземете ги елементите за претплата сега

  8. Почетен пакет за социјални медиуми

  Ако барате основен стартен пакет на анимирани икони што ќе ги користите во вашите видеа, користете го овој шаблон Final Cut Pro за да ги стилизирате вашите видеа со професионален и убав изглед логоа, наслови и крајни екрани. Вклучете ги вашите гледачи и потсетете ги како најдобро да најдат повеќе од вашите содржини на интернет.

  Преземете го почетниот пакет за социјални медиуми сега

  9. Пакет неонски елементи

  Овој едношалтерски пакет неонски елементи за Final Cut Pro е совршен ако барате нешто различно и колоритно. Шаблонот содржи стрелки, честички, чкртаници, чкртаници, а исто така и кул икони за социјални медиуми кои лесно можете да ги преклопите на врвот на вашите социјални видеа.

  Преземете го пакетот неонски елементи сега

  10. Пакет за социјални медиуми 4

  Модерен и креативно дизајниран, овој пакет за социјални медиуми содржи различни стилови на долни третини со икони и текстуални анимации.Сега можете да ги прикажете сите ваши онлајн социјални профили во која било област од вашето видео, на врвот, на дното или на која било страна од екранот. Додајте ги на вашите крајни екрани за професионален изглед.

  Преземете го пакетот 4 за социјални медиуми сега

  Исто така види: 100+ Свежи & засилувач; Модерни анимирани емотикони што треба да ги користите денес

  11. Пониски третини од социјалните медиуми

  Динамичен со елегантен дизајн, овој пакет од 27 модерни социјални долни третини е задебелен и може да одговара на сите ваши видео проекти. Покрај популарните икони на социјалните медиуми, можете лесно да додавате фотографии на вашиот профил и рачки на сметката. Дефинитивно совршено се совпаѓаат со вашите видеа на YouTube.

  Преземете пониски третини од социјалните мрежи сега

  12. Пакет со наслов „Следете нè“

  Ако барате сеопфатен пакет за прикажување на вашите сметки на социјалните медиуми, не прескокнувајте го шаблонот „Следете нè“ Пакет наслови! Од кружни до квадратни, можете да најдете преку 45 различни икони и исто така 9 анимиран задебелен текст, сега можете да генерирате совршени Следете не наслови.

  Преземете го пакетот наслови „Следете нè“ Сега

  13. Пакет на YouTube

  Кога станува збор за видеата на социјалните медиуми, ниту една друга платформа не е подобра од YouTube, а користењето на овој сеопфатен пакет за Final Cut Pro е сè што ви треба за да ја промовирате вашата сметка. Со преку 50 елементи за претплата, социјални икони, па дури и екрани за отворање, вклучете го и привлечете го вниманието на вашата публика.

  Преземете го пакетот YouTube сега

  14. Пакет за социјални медиуми

  Со повеќемодуларна и мазна анимација, пакетот за социјални медиуми Final Cut Pro со вкупно 48 икони и елементи е сè што ви треба за вашиот канал. Совршено е и разноврсно за секој стил на видео, вклучувајќи презентации, промоции, вовед, па дури и слајдови.

  Преземете го пакетот за социјални медиуми сега

  Дел 2: 4 кул совети за користење икони за социјални медиуми FCPX & засилувач; Пакети

  Социјалните медиуми се исклучително важна алатка за употреба за секаков вид маркетинг, споделување содржина и создавање свесност за брендот. Вградувањето на вашата социјална сметка со помош на икони и пакети со шаблони не само што го забрзува уредувањето и обработката на вашето видео, туку и ви овозможува да формирате конзистентност на сите ваши профили. Но, сега кога ги имате потребните икони и пакети, можеби е тешко да се знае кој елемент да се користи за која цел. Еве краток водич што треба да го земете предвид додека избирате помеѓу иконите за допаѓање, следење, лизгање нагоре или известување.

  1. Користете икони и елементи за промовирање на вашите други канали на креативен начин и генерира следбеници преку создавање значајна видливост. Немојте само да ги споделувате врските на Instagram или TikTok на вашата сметка на YouTube само за следење, туку размислете за прикажување дополнителни совети и трикови кои го следат вашиот првичен туторијал или промо видео: едното во подолга форма, а другото во пократка форма . Дознајте повеќе за сличностите и разликите на TikTok и YouTube во нашата неодамнешнастатија.
  2. Користете социјални елементи за подобрување на важни точки во вашето видео или дури и смешни моменти кои намерно сте ги ставиле. скокачки прозорци, за да додадете движење и нова димензија на вашите видеа.
  3. Не претерувајте со пониските третини, туку користете ги природно - кога ги спомнувате претходните упатства што вашите гледачи треба да ги погледнат или на почетокот на вашиот говор за поздравување (за тоа кој сте вие ​​или за промените во делот во вашето видео) и дури и на крајот од вашето видео. Општо правило е дека анимацијата што се појавува во средината на вашето видео може потенцијално да го одвлекува вниманието.
  4. Погрижете се да користите читлив фонт во долните третини или иконите, шаблоните се дизајниран на тој начин, но ако сакате да го користите фонтот на сопствен бренд, проверете дали просторот што го зафаќа долната третина е со вистинската големина и во насловот безбедно место за сите екрани. Можете исто така лесно да го вклучите приказот на областа безбедна за наслов во софтверот за уредување.

  Поврзувањето помеѓу вашите онлајн сметки е задолжително за прикажување на вашиот бренд и содржина онлајн на успешен начин. Ако сте нови во ова, можете да го направите тоа брзо и лесно користејќи шаблони и пакети за икони за социјалните медиуми за Final Cut Pro. Можете исто така да се обидете да креирате свои елементи, но не заборавајте да ги проверите Условите за користење за секоја платформа, пред да ја измените или креирате сопственатакопчиња или повици. Користењето на иконите за лого и брендирање без да ги знаете основите може да резултира со евентуално казнување на вашите видеа или објави. Препорачуваме да започнете со оваа листа на врвни социјални икони FCPX и пакети со елементи за да избегнете какви било проблеми и да ви биде удобно да ги користите во вашите нови проекти.

  David Romero

  Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.