13 Страшно & засилувач; Застрашувачки звучни ефекти на крик за уредниците

 13 Страшно & засилувач; Застрашувачки звучни ефекти на крик за уредниците

David Romero

Не можете да одлучите како да ја завршите вашата моментална уредба на трилер или хорор филм? Истражете го нашиот избор на звучни ефекти за крик без хонорар и изберете од застрашувачки и застрашувачки до смешни - лесно преземете и користете ги во вашите различни проекти. Додадете чувство на драма, неизвесност или страв на вашите сцени и засилете го вашето искуство со публиката. Овие одлични нумери со звучни ефекти совршено ќе се вклопат со видеата за Ноќта на вештерките или зомби.

Резиме

  1. Screams Designed and Distorted

  Преземи сега

  Изградете го совршениот отворач или трејлер за хорор и неизвесност , со вашите најдобри трилер сцени и наслови за вашите видеа за Ноќта на вештерките. Исполнет со гласен застрашувачки сет на крици, создадете свој уникатен стил на потпис.

  2. Женски врескање и треперење

  Преземете сега

  Подобрете го звукот на вашето женско олово додека вреска со белите дробови и се крие или бега од убиец или чудовиште. Можете исто така да го користите како позадина ако повеќе од едно лице или мала толпа е нападната и да ја предупредите публиката дека опасноста е неизбежна.

  3. Дизајниран машки крик за слободен пад

  Преземете сега

  Совршено дизајниран за вашите борбени сцени на планина или индустриска локација, Дизајниран машки крик за слободен пад е одличен сет за користи кога некој паѓа од високо место. Развијте приказна која создава силна врска со вашите гледачи.

  Исто така види: Брзо решавајте проблеми DaVinci Resolve 17 Render crashes

  4. Pterodactyl Scream

  Бесплатно преземање

  Ако работите на научно-фантастичен проект за диносаурус, не гледајте подалеку од Pterodactyl Scream, кој е совршен за вашите анимации, видео игри и фантастични видеа. Овој пакет ќе биде многу корисен и за звучење на вонземјани, мутанти, зомби и други големи и опасни суштества!

  5. Cave Monster Scream

  Преземи сега

  Изрично изработен за вашите праисториски проекти поврзани со научна фантастика, овој застрашувачки SFX сет без авторски права е одличен додаток на вашиот музички арсенал. Додадете повеќе интензитет и севкупна драма на вашите сцени и визуелни слики денес со овие висококвалитетни звуци на крик од чудовиште!

  Исто така види: 27 незаборавни нумери за свадбена музика за специјалниот ден

  6. Woman Scream

  Преземи сега

  Ниту еден хорор филм не е комплетен без крик. Звучниот ефект Woman Scream се одликува со практичен пакет од 11 гласни и интензивни врисоци погодни за различни сцени. Тие се исто така прилагодени за вашите хорор или научно-фантастични филмови и трејлери, цртани филмови и видео игри.

  7. Demonic Scream

  Преземи сега

  Барате разновиден пакет звучни ефекти со крик? Демонскиот крик вклучува 4 темни женски и машки врисоци. Овие гласни и застрашувачки звуци на злото ќе донесат уникатни и драматични карактеристики на вашите фантастични и хорор медиумски проекти!

  8. Scream

  Преземи сега

  Со користење на подобрени звучни ефекти за крик, погрижете се вашата публика да ги почувствува морниците и морниците. Овој пакет содржи 5страшни женски извици и болни плачења, идеални за вашите трејлери, кратки промоции за Ноќта на вештерките и напнати секвенци.

  9. Scream Big Monster Pack

  Преземи сега

  Со мрачни, гласни и крвави врисоци од чудовиште, пакетот Scream Big Monster Pack е моќен пакет за додавање пореален звук на вашите научно-фантастични или анимациски борбени сцени. Додајте повеќе страшни елементи на вашиот следен голем проект!

  10. Scream Horror Girl

  Преземи сега

  Направете вашите следни проекти да звучат погласно и посилно со користејќи го овој прекрасен пакет SFX без хонорар исполнет со овие бизарни хорор врисоци што застрашуваат крв. Можете да создадете совршени напнати сцени во опседната куќа или гробишта со дополнителни удари и удари.

  11. Animal Scream

  Преземи сега

  Дали Дали работите на снимки од длабоко во џунглата? Или можеби вашата приказна завршува во темна лабораторија со тестирање на животни? Animal Scream содржи застрашувачки и искривени крици и рикања, идеални за игри, хорор и дизајн на звук.

  12. Crowd Scream Tortured

  Преземи сега

  Ако работите на сцени со групи на луѓе кои се нападнати, тогаш Crowd Scream Tortured е вашата најдобра опција! Ужасните врисоци и крици ќе го исполнат екранот за да создадат совршени страшни сцени за вашиот следен проект за Ноќта на вештерките или хорор-тематски проект.

  13. Цртан филм Scream

  Преземи сега

  Земивашите проекти за анимација и цртани филмови на следното ниво со 5 гласни и висококвалитетни врисоци како деца. Создадете чувство на страв и страв од страшна глетка! Овој пакет може да го користите и во трејлери, игри и промоции на тема Ноќта на вештерките.


  Звучните ефекти на крик без хонорар се одличен начин да ги подобрите вашите смешни или темни сцени со квалитет. Тоа е точно без разлика дали сакате да создадете покомичен ефект, како што е крикот на Вилхелм, или пострашен ефект, како во Психо. Прелистајте ја нашата листа и преземете онолку звучни ефекти колку што ви треба за да креирате сопствен дизајн на звук со потпис. Создадете совршени кратки филмови кои сигурно ќе ги импресионираат вашите гледачи!

  David Romero

  Дејвид Ромеро е искусен режисер и креатор на видео содржини со повеќе од 15 години искуство во индустријата. Неговата љубов кон визуелното раскажување приказни го навела да работи на проекти кои се движат од кратки филмови и документарни филмови до музички спотови и реклами.Во текот на неговата кариера, Дејвид се здоби со репутација за своето внимание на деталите и способноста да создава визуелно зачудувачки содржини. Тој секогаш е во потрага по нови алатки и техники за подобрување на неговиот занает, поради што стана експерт за врвни видео шаблони и претходно поставени, слики, аудио и снимки.Страста на Дејвид да го сподели своето знаење и експертиза со другите е она што го навело да го создаде својот блог, каде што редовно споделува совети, трикови и увиди за сите работи за видео продукција. Кога не е на сетот или во просторијата за уредување, можете да го најдете Дејвид како истражува нови локации со камерата во рака, секогаш барајќи ја совршената снимка.